PDA

Zobacz pełną wersję : żółw czerwonolicy + coś jeszcze



stroozyk
04-11-2012, 03:58
mam pytanie.. czy ktos kiedys próbował połączyć żółwia czerwonolicego z czymś innym np. jakims mocno powiązanym z wodą płazem lub jaszczurką?? Bo ja mam dość spore akwarium z mlodym żółwiem, ale miałbym ochote "przygarnąć" coś jeszcze..

MataManX
04-11-2012, 05:28
jestne co możesz z nim trzymać to inne żołwie wodne czerwonolice ewentualnie blisko spokrewnione z nimi inne gatunki wszystko inne posluży za pokarm

koleś
04-11-2012, 07:20
Racze nic z nikm nie uchodujesz jest kilka temu powodów:
zje wszystko co się rusza i nie rusza:P
Jest roznosicielem różnych chorób, które u niego nie mają żadnych objawów (np. salmonelloza)
bardzo brudzi wodę
mi udało się z żółwiami połączyć tylko sumiki (nie wiem co to za gatunek, ale taki brązowy:P:P:P) żyły sobie spokojnie przez jakiś czas w kryjówkach pomiędzy kamienną wyspą, lecz jak lekko ochłodziłem wodę i mniej karmiłem żółwie( chciałem zrobić coś w rodzaju snu zimowego:P:P) to sumiki zniknęły, sam nie wiem gdzie(chyba poleciały do ciepłych krajów:P:a jeżeli chcesz uchodować jakieś rybki, to kup takie, które są szybkie, i kup ich ze 10, jak tak zrobisz to żółik chyci ze trzy, a reszta się nauczy go unikać(ale nie bądź rozczarowany jak i tak wszystkie pójdą do nieba)
życze powodzenia

koleś
04-11-2012, 11:35
Acha, dodaje że tą metodą (kilkanaście ryb...) udało mi się przez okres paru miesięcy utrzymać w Akwa z dorosłą samicą ż. czerwonolicego kilka sztuk gurami dwuplamego:D:D:D

Gerald
08-11-2012, 10:10
Jeżeli chcesz hodować z czerwonolicymi rybki na napewno po kilku miesiącach
nie będzie ani jednej (tak samo będzie ze wszystkimi ślimakami wodnymi).
Żółw czerwonolicy (dorosły), po włożeniu palca do akwarium próbuje go zjeść.
Rybki nie mają żadnych szans. Można hodować je z podobnym gatunkiem np.
żółw żółtolicy.

POZDRAWIAM GERALD

Jędrek
26-11-2012, 02:44
Dwa miesiące wpuściłem dwa malutkie kardynałki (albo jakoś podobnie się nazywające rybki). Jedna zniknęła na drugi dzień, a druga pływa do dziś.

42d3e78f26a4b20d412==