PDA

Zobacz pełną wersję : nie chce jeść!



poczta
11-11-2012, 13:24
Witam
nie dawno kupiłem pelomeduse subrufe, ma 16cm długości i jest strasznie chudy, daje mu codziennie jedzenie ale on je mniej niż żółwiak chiński który jest 10 razy mniejszy, temperature w akwarium mam wysoką bo 28stopni więc raczej nie chodzi o spróby zaśnięcia na zimę. Proszę o jakieś porady bo nie jest on w dobrej formie i boje się że może zdechnąć
pozdrawiam

MataManX
11-11-2012, 14:50
moze odrobaczanie by pomogło nie wiadomo czy nie jest zarobaczony albo dieta mu nie odpowiada w miare możliwości dowiedz się czym był karmiony u poprzedniego włąściciela i jak jadł jesli cos innego było mu dawane spróbuj zmienić mu dietę ŻYCZĘ POWODZENIA :)))))))

poczta
12-11-2012, 01:54
dzisiaj wybieram się do weterynarza ale rzeczywście z tym odrobaczeniem może być dobry pomysł a co do diety to też się nad tym zastanawiałem ale na początku pobytu u mnie jadł pewne rzeczy a teraz to już nic nie je więc jego stan się pogarsza...

krist
12-11-2012, 04:32
Zarobaczenie objawia sie w ten sposób, powinno pomuc odrobaczanie, jeśli nie może to być coś poważniejszego.

poczta
12-11-2012, 15:50
Byłem u weterynarza, choć nie widział jeszcze takiego gatunku to powiedział że mój okaz jest w tragicznej formie. Podał mu glukozę i witaminy przez szczykawkę a także odrobaczył go, w środę powtórka. Ma to na celu wzmocnienie go. W akwarium podniosłem wodę do 34 stopni, nalałem do wody witamin dla żółwi i całe akwarium przykryłem aby była jak najwyższa temperatura(oczywiście bez przesady). Jak macie jakieś inne porady to dawajcie bo wszystko się przyda.
pozdrawiam

krist
12-11-2012, 16:07
Teraz możesz tylko czekać, wszystko w rękach natury, jeśli to robaki powinien szybko powrócic do zdrowia. Zycze powodzenia i szybkiego powrotu żółwia do zdrowia.

poczta
13-11-2012, 02:34
dzięki za pomoc, weterynarz daje 25% szans ale zobaczymy...

42d3e78f26a4b20d412==