PDA

Zobacz pełną wersję : Ile gatunków ????



constrictor
12-11-2012, 10:46
Jaki gatunek żółwia "wodnego" występuje w Europie poza żółwiem błotnym (Emys orbicularis) proszę o odpowidź bo słyszałem ze 2 gatunki a niewiem jak ten drugi sie nazywa.


Pozdrawiam

MataManX
12-11-2012, 10:56
w Europie są 2 gat żołwi wodnych Zólw błotny i Żółw Kaspijski (Mauremys caspica)

FarmeR
12-11-2012, 11:05
ale chyba niezamierzasz soboie zlapac jednego?

constrictor
12-11-2012, 11:06
Dzięki :)


Pozdrawiam

constrictor
12-11-2012, 11:07
Nie niech sobie żyją na "wolności"


pozdrawiam

Fivkaaa
12-11-2012, 13:15
constrictor napisał(a):

> Nie niech sobie żyją na "wolności"

Co miałeś na myśli pisząc "wolności" w cudzysłowiu??

OBMAB
13-11-2012, 00:44
moze wyda wam sie to smieszne , ale w Europie sa 3 gatunki zolwi:
-Emys orbicularis
-Mauremys caspica
i Trachemys scripta elegans
pisze o tym dlatego ze na poludniu hiszpani pojawily sie wypuszczone przez przemytnikow czerwonolice , i co ciekawe wszyscy myslemli ze zolwie zgina , ale nie!!!!!!!!! te bestie doskonale sie tam zadaomowily @@# ani kijem a ni palka ich z tamt5ad nie wytepia !
pozatym w przyszlym roku PST zamierza w polsce wypuscic zowia czerwonolicego na wolnosc jak9o oficialny , drgi gatunek zolwia polsiego )))))
!!}!}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}

MataManX
13-11-2012, 02:09
bzdura on nigdy nie zostanie wypuszczony jako gatunek żółwia akceptowanego w polsce to.jego status prawny to gatunek napływowy stanowiący zagrożenie dla naszego żółwia błotnego wiec nie gadaj że pst je będzie wypuszczać bo są zagrożeniem a pozatym w polsce sie nie romnorzą mamy zbyt krótkie lato dla nich.w hiszpani one żyją i się rozmnażają ale nikt nie jest tam z tego zadowolony nie tępi się ich dlatego że to samobujstwo by było wyobrażasz sobie wypłapywanie tysięcy żółwi ciekawe jak ?? brygady nurków ??sieci ?? czy mozę osouszanie stawów dla złapania kilku czerwonolicych

constrictor
13-11-2012, 05:03
OBMAB z tym czerwonolicym wypuszczanym przez PST to bzdura straszna !!! mnie chodziło o gatunki autochtoniczne a nie wypuszczane przez ludzi.

P.S.

W polsce mamy bardzo duzo żółwi czerwonolicych żyjących na wolności...

mordd
13-11-2012, 10:01
I licz tu człowieku na poczucie humoru:))))

MataManX
13-11-2012, 10:21
poczucie humoru swoją drogą ale debiliznów wypisywanie to już nie jest poczucie humoru przeczyta to jakiś dzieciak i jak mu się żółw znudzi to wypuści go do rzeki botak PST robi w końcu i tak trzeba

mordd
13-11-2012, 10:35
Większość znanych mi gówniarzy nie będzie miala wątpliwości, że to żart. Ci, którzy będą i tak nie zrozumieją o co chodzi bo zabraknie im polotu i wyobraźni.

MataManX
13-11-2012, 10:41
najbardziej brak polotu i wyobraźni tutaj OMABOWI bo to co pisze bo bzdury czyżbyś popierał jego tok myślenia ??

mordd
13-11-2012, 10:50
Przepraszam, ale ja nie mam najmniejszych wątpliwości że to jest żart. Tu nie ma żadnej racji do przyznawania ani niczego do popierania. Może cię bawić lub nie, ale polemiki nie wymaga. :)))))

MataManX
13-11-2012, 11:34
żarty można walić na forum na każdy temat a tu jest normalne pytanie i wszyscy oczekują normalnej odpowiedzi więc traktuję poważnie to co piszą użytkownicy a pozatym po co wyskakiwał z takim motywem skoro odpowiedzi już padły w ogóle skończmy tą duskusję bo ona do niczego nie prowadzi

OBMAB
13-11-2012, 12:45
MataManX jesli byles na spotkaniu terrarrystycznym we wroclawiu to powinienes slyszec o takim planie!
pozatym uwazam twoje zachowanie za nie kulturalne i prostackie ! No ale coz , kulture sie nabywa a nie dziedziczy !
p.s
przepraszam wszystkich uzytkownikow tego zacnego forum , ale musialem to napisac dla spokoju sumienia !
NIE BEDE POPIERAL POSTEPOWANIA "NA STYL" ANDRZEJA LEPPERA!

MataManX
13-11-2012, 12:58
OBMAB napisał(a):

> MataManX jesli byles na spotkaniu terrarrystycznym we wroclawiu
> to powinienes slyszec o takim planie!

Ciekawe czemu on by miał służyć ?? podaj mi jakieś publikacje z nim związane plany itd w końcu nie można od tak sobie zacząć wypuszczać obcego gatunku jakiego się chce i gdzie się chce

> pozatym uwazam twoje zachowanie za nie kulturalne i prostackie
> ! No ale coz , kulture sie nabywa a nie dziedziczy !

no mówi się trudno może jestem cham ale pokaż mi konkretnie w którym moim słowe to wykryłeś ??

> p.s
> przepraszam wszystkich uzytkownikow tego zacnego forum , ale
> musialem to napisac dla spokoju sumienia !
> NIE BEDE POPIERAL POSTEPOWANIA "NA STYL" ANDRZEJA LEPPERA!
>

hmmm lepper postępuje jak postępuje i zastanów się czy dojdziesz tak daleko jak on zanim zaczniesz go stawiać jako coś złego a popierać ani jego ani mnie nie musisz na prawdę nie zalezy mi na tym bardzo czy jesteś za czy przeciw

42d3e78f26a4b20d412==