PDA

Zobacz pełną wersję : nowe akwa



LordLuj
14-11-2012, 07:19
Siemano!!
W poniedziałek odbieram nowe akwa dla 2 czerwonolicych(kazdy ma po 8 cm dl karapaksu), akwa: 120cm/50cm/60cm.
Czy styknie 1 świetlówka Reoti Glo 8.0, dł 90 cm i jedna lustrzanlka 40W nad półka(lądem)??!!
Czy moge im do akwa wsadzić sztuczne roślinki, czy też beda je skubać albo coś??!!
Za podłoże używam piasku akwariowego, mówie wam rewelacja;)))))) czy ktoś z Was tez uzywa piasku jako "podłoża"??
Pozdrawiam!!

Gerald
14-11-2012, 09:08
LordLuj napisał(a):

" Czy moge im do akwa wsadzić sztuczne roślinki, czy też beda je
skubać albo coś??!!
Za podłoże używam piasku akwariowego, mówie wam
rewelacja;)))))) czy ktoś z Was tez uzywa piasku jako
"podłoża"?? "

Widzę że masz małe żółwie jeszcze, to jak narazie to ci nie będą niszczyć roślinek.
Może jak podrosną, to może na będą próbować je niszczyć, ale jest to mało prawdopodobne.
Moim żółwiom jak przykleiłem pierwszy ras tło na ściankę akwarium (na tle były glony)
to żółw myślał że są przawdziwe i próbował je zjeść!
Z prawdziwymi roślinami nawet nie próbuj bo i tak zostaną zjedzone.

Ja nie mam filtra więc nie mam żadnego podłoża. Potem z akwaterrarium jest dużo
roboty przy wimianie wody.

Jojek
15-11-2012, 07:06
8.0 to za dużo 5.0 ok przydała by się jeszcze jedna świetlówka dająca światło dzienne. Aby było jaśniej i aby uzupełnić pozostałe widmo (świetlówki UVB mają je ograniczone).

Zapraszam na moją stronę jojek.klub.chip.pl/hobby/ (http://jojek.klub.chip.pl/hobby/)

LordLuj
15-11-2012, 09:01
Fajna stronka!!
jak na moje to dodatkowa świetlówka coby było więcej światła nie jest potrzebna, bo jeszcze(bo dopiero w poniedziałek bedzie nowe akwa;( ) mam w starym akwa repti glo i światła jest pod dostatkiem.

Jojek
15-11-2012, 14:49
Napisałeś "dodatkowa świetlówka coby było więcej światła nie jest potrzebna"
he he mógłbym się kłoćić po pierwsze czy to zmierzyłeś czy tak na oko? Sam odpowiem ile byś śwetlówek nie zastosował to i tak nie ma to porównania z pełnym słońcem w którym tak lubią się wygrzewać żółwie, a dwie świetlówki to dwukrotnie więcej niż jedna. Jak będziesz miał możliwość to stosuj dwie (druga może być zwykła).

Ale nie musisz. Hodowcy i producenci w trakcie dążenia do uzyskania jak najbardziej właściwych warunków doszli do tego że zalecają od 1 do 3 świetlówek zależnie od wielkości terrarium.

Jednak jak chcesz mieć tam rośliny to lepiej mieć więcej światła bo jedna świetlówka to zdecydowanie za mało (to ci powie każdy akwarysta).

Pozdrawiam

LordLuj
16-11-2012, 03:04
hehe no tak w sumie to na oko;) chwilowo nie mam siana na belke z dwoma świetlówkami:((( bo styknie tylko(już wiem że tylko;) 1 repti glo i oprawke:(
no i oczywiście kupie im lustrzanke, i zastanawiam sie nad night glo.
Pozdrawiam

LordLuj
16-11-2012, 13:23
a może uda mi sie uzbierać siano;) ta druga świrtlówka to może być sun glo??

Jojek
16-11-2012, 16:03
Myślę że jest odpowiednia. Właśnie porównałem sobie spektrum sun-glo (światło dzienne) z repti glo 2.0 (zalecane swiatło dzienne do terrarium) i jeśli będziesz miał w komplecie do tego repti-glo 5.0 to one się uzupełnią i będzie OK. To czego brak jednej ma druga.

Możesz jeszcze pomyśleć o odbłyśnikach, aby maksymalnie wykorzystać światło świetlówek.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==