PDA

Zobacz pełną wersję : pazurki



Aleksander
20-11-2012, 03:14
Interesuje mnie, jak często musicie przycinac Waszym żołwiom pazury? Jednemu z naszych żółwi dopiero teraz, czyli w rok po tym, jak do nas trafił, mozna by trochę skrócić pazurki a i to niekoniecznie. Z kolei samica miała obcinane jakieś 2 miesiące temu i juz ma wielkie szpony! Dodam, ze jedza co cztery dni, fakt, że dostaja sporo wapna, terraria maja częściowo wyłozone kamieniami, ale chyba kwestia tempa wzrostu pazurów to uroda poszczególnych osobników. Co to tym myslicie?

Pozdrawiam
Natalia

mysia
20-11-2012, 05:35
Mój samczyk nigdy nie miał problemów z nadmiernym wzrostem pazurków ,natomiast samiczka ma szpony, które rosną bardzo szybko.
Mam pytanie ,czy sami skracacie pazurki ,czy korzystacie z pomocy weterynarza?
Pozdrawiam Joanna

Aleksander
20-11-2012, 06:05
Sami się do tego nie zabieramy, chodzimy do weterynarza. Może z dwoma mniejszymi samcami bym sobie poradziła (chociaż się boję:)), ale z samica na pewno nie dałabym sobie rady- jest silna jak cholera:)) Nie jestem w stanie utrzymac jej łapy. No, może za bradzo się z tym pieszczę, ale wole chodzić do speca.

Natalia

JoShi
20-11-2012, 08:06
Ja obcinam sama ale bardzo zadko. Jak na razie nie mam z tym problemow. Pazurki sie sciaraja moim zolwiom od chodzenia po pocylni, po ktorej wspinaja sie na platworme z jedzeniem.

42d3e78f26a4b20d412==