PDA

Zobacz pełną wersję : Jeden czy dwa??



wiktoria
24-11-2012, 02:39
Jak juz pisalam- mam zolwia stepowego, samice, 5letnia, ktora zyje poza terra (aktualnie). Czy moge jej teraz kupic zolwia-samca, czy poczekac az kupie terrarium?

gajowy
24-11-2012, 03:05
Najpierw spraw sobie odpowiednie terrarium - w opisie gatunku znajdziesz jakie powinno być, a póżniej zdecyduj, czy jesteś w stanie zapewnić odpowiednio dużo miejsca dla dwóch osobników.

FarmeR
24-11-2012, 04:07
o ile wiem niezbyt zdrowe jest mieszkanie zolwia poza terrarium

Aleksander
24-11-2012, 04:14
Najpierw bedziesz miala niemalo trudności z przyzwyczajeniem zolwia do terrarium. Więc na twoim miejscu darowałabym sobie na razie drugiego zolwika. J
ak juz bedziesz miala terrarium, to nie zrazaj się tym, że żółw je demoluje, przestawia wszystko po swojemu- to w koncu jego dom. Jasne, ze bedzie sie wspinal na sciany. Ja bym nie wiazala tego z "checia pojscia na spacer" (oczywiscie, jesli bedziesz miala za male terrarium, to bedzie to oznaka jego zlego samopoczucia w nim)- to moim zdaniem normalna potrzeba "pokonania przeszkody". Obserwowałam kiedyś na duzym wybiegu w zoo zolwia z Galapagos, ktory zachowywał sie jak kazdy zolw po napotkaniu przeszkody w postaci murku- chcial ja za wszelka cenę pokonać:)) Był w tym strasznie podobny do moich stepowcow:)))
Jesli moge Co poradzić, to na początek wkładaj swoją zolwiczkę na troche do nowego domu w dzien i na cala noc- niech zobaczy jak fajnie spac będąc zakopaną a rano grzać się pod lampką:) Przyzwyczai się w końcu do terrarium.

Pozdrawiam
Natalia

42d3e78f26a4b20d412==