PDA

Zobacz pełną wersję : Wejscie na wysepke



Andriusza
05-12-2012, 08:36
Witam, mam takie pytanie. Pod jakim katem ustawic podejscie dla malego zolwia czerwonolicego(4 cmx4cm w karapaksie) na wyspe w akwaterrarium. Bo kupilem akwa, myslac o niedalekiej przyszlosci czyli jak osiagnie mniej wiecej 15 cm. Chce aby poziom wody byl mniej wiecej 2-3 cm ponizej poziomu wyspy. Ale jak policzylem, przy kacie 15 stopni, zolwik musialby przelezc jakies 10 cm od momentu wyjscia z wody, az do wejscia na wysepke. Czy to nie za duzo? Moze zwiekszyc kat, ale czy nie bedzie wtedy dla niego za stromo? Prosze o informacje od innych posiadaczy. Ile u Was mniej wiecej ten kat wynosi. I jaka dlugosc ma miec ta czesc podejscia, ktora bedzie zanurzona w wodzie. Bo chyba jak by bylo, az do dna akwa, to i tak, zolw nie korzystalby z calosci, wiec ile przewidziec, biorac pod uwage docelowa wielkosc zolwika. Dziekuje z gory za wszelkie rady. Pozdrawiam.

Drobek
05-12-2012, 08:51
U mnie jest 45 stopni i wchodzą. Najlepiej jest gdy poziom wody jest o parę mm niżej niż wyspa. Naklej na ten podest dużo kamyków o które żółw będzie się zaczepiał, napewno sobie poradzi

MataManX
05-12-2012, 11:37
nie rozumiem cię jak żołw jest w stanie podejść to jest ok nie ważne ile żołw musi przejsć na wysepkę jeśli kąt nie będzie większy niż 45 stopni to będzie ok

Andriusza
05-12-2012, 11:43
Pewnie, ze tak, ale jak na razie nie przeprowadzalem testu, jaka przeszkode jest w stanie pokonac. Ale widze, ze jak dam 40 stopni to bedzie dobrze. Dzieki za odpowiedzi.

Fivkaaa
06-12-2012, 10:20
JA się nie musiałam martwić o podejście, bo znalazłam odpowiedni kamieńz takim już jakby wyżłobionym "podestem", i żółwiom to odpowiada

Jędrek
11-12-2012, 14:19
Mój włazi po schodach (ustawiłem mniej więcej płaskie kamienie, żeby miał różne głębokości), potrafi podejść ze 4 cm. Pochylnię lekceważył, więc zdjąłem.

42d3e78f26a4b20d412==