PDA

Zobacz pełną wersję : kolejny zolw



bio1
18-12-2012, 00:35
mam samice czerwonolicego ok. 20 cm, czy moge do niej dolozyc jakiegos zolwia innego gatunku czy lepiej nie, jesli tak to jaki gatunek proponujecie??

poczta
18-12-2012, 01:23
pelomedusa subrufa

Aleksander
18-12-2012, 02:11
Generalna zasada jest taka, że nie łączy sie różnych gatunków, głównie ze względu na mozliwośc zakażenia chorobami charakterystycznymi dla jednego z nich, które moga być nawet śniertelne dla drugiego.

Pozdrawiam
Natalia

dr Robert
18-12-2012, 04:33
Dodatkowo czerwonolice są bardziej agresywne np. od Pelomedusa subrufa i wielu innych gatunków.

MataManX
18-12-2012, 08:06
jak już to amerykanskie gatunki żółwi i w zbliżonych rozmiarach a najlepiej porpostu inny czerwonolicy na forum czesto trafiają żółwie do oddania

koleś
18-12-2012, 08:31
żółwie żółtolice i generalnie inne żółwie ozdobne

poczta
18-12-2012, 13:02
ja trzymam 2 czerwonolice i pelomeduse subrufre która jest znacznie mniejsza od nich i powiedziałbym że dobrze im się razem żyje. Ostatnio nawet dzieje się jak dla mnie coś niesamowitego, jeden na drugim sobie leżą i się wygrzewają wygląda to prześlicznie

MataManX
18-12-2012, 13:15
wygląda może i prześlicznie ale nie zawsze musi tak być ale skoro ci się udaje to looz oby było tak dalej

dr Robert
18-12-2012, 13:33
U mnie w pracy żółwica błotna do dzisiaj nosi pamiątke po zalotach żółwia czerwonolicego, a jest to odłamany (odgryziony ?!) fragment karapaksu. Uważajcie na czerwonolice ! Są mocne i czesto agresywne. U mnie też wydawały się spokojne, ale jak zaczęła się wiosna samce dostały szału.
Pomijając fakt, ze choróbska, których bezobjawowym nosicielem jest afrykańska Pelomedusa mogą być śmiertelne dla amerykańskich czerwonolicych. Jest taka zasada: nigdy nie łączy się razem żółwi z różnych kontynentów ze względu na patogeny. To tak jak my jedząc coś na egipskim bazarze dostajemy biegunki, a Arabowie jedza to samo i nic im się nie dzieje. U zółwi podobnie, tylko może się to skończyć śmiercią. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale zagrożenie jest duże. U mnie trzy Pelomedusa subrufa siedzą ze stadkiem Pelusios castaneus, oba gatunki z jednego kontynentu i z jednego kraju (Ghana). Taki zestaw jest bardziej naturalny.
Dlatego polecam do pary drugiego czerwonolicego, bedzie bardziej gustownie.

42d3e78f26a4b20d412==