PDA

Zobacz pełną wersję : kiełki



alfreda1
21-12-2012, 09:21
mam do was pytanie. jak hodujecie kiełki, czy na gazie czy w ziemi? czy żółwie jedzą tylko kiełek czy też liście i ziarno?

Aleksander
21-12-2012, 10:17
Ponieważ teraz zimą moje żółwie jedza duzo kiełków, więc nie hoduję sama, tylko kupuję w sklepie, bo mam spore zejście przy 4 głodomorach, nawet jesli jedzą co 4 dni. Ale jeśli hoduję, to na gazie, pokropione woda lub w jakis inny sposób, wg instrukcji na opakowaniu. Raczej nie podaję ziaren, tylko kiełki i listki. Zresztą same omijaja ziarna przy jedzeniu.

Pozdrawiam
Natalia

alfreda1
21-12-2012, 10:48
dzieki za odpowiedź. w takim razie w jakich sklepach można kupić kiełki? ja obchodziłam już sklepy ze zdrową żywnością i wszędzie były jedynie w puszce.

Aleksander
21-12-2012, 13:32
Hmmm, ja kupuję w marketach, sa w sprzedaży na styropianowych tackach: kiełki soi, soczewicy, lecerny, czarnej rzepy, rzodkiewki, słonecznika. W sklepach ze zdrową żywnością tez nie spotkałam.

Pozdrawiam
Natalia

mordd
21-12-2012, 13:37
http://www.papugi.resnet.pl - niby o innych zwierzętach, ale sporo praktycznej wiedzy o kiełkach......i nie tylko. artykuły->żywienie. Polecam, przydatne przy wszelkich roślinożercach:)

Magda Kusiak
21-12-2012, 13:55
Ja hoduję w domu nawet bez gazy, tylko na takich plastikowych tackach i od czasu do czasu podlewam :) A co do ziaren, to mój zwierz zjada ziarna liście korzonki i wzystko inne i jeszcze się oblizuje :)
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==