PDA

Zobacz pełną wersję : to może coś o witaminkach



alfreda1
22-12-2012, 07:05
jeszcze takie pytanko: mój alfred ma włączoną raz na dwa dni na cały dzień świetlówkę UVA i UVB. czy w takim razie jest konieczne dawanie mu dodatkowo witaminek? bo ja mu daje raz na tydzien po 2 kropelki witamin dla żółwi firmy sera, a wy jak robicie?no i raz w tyg pokruszone wapno.

dr Robert
22-12-2012, 13:34
Przy prawidłowym karmieniu nie ma potrzeby podawania dodatkowych witamin (chociaż dwie krople w tygodniu nie zaszkodzią), wszystko jest w pokarmie (pamiętać, aby dodać co kilka dni marchewki - vit. A), natomiast wapna jest często za mało. Dla zdrowego, dorosłego żółiwa "posolić" odrobinę sepią czy innym wapnem pokarm raz na 1-2 tygodnie, dla maluchów co drugie karmienie. Warto zostawić w terra całe kawałki sepii, niektóre osobniki same gryzą wapno.

Jędrek
24-12-2012, 14:07
Świetlówka co drugi dzień???? Myślałem, że powinna być codziennie, przez cały dzień (10-12 godzin). Mylę się?

Paulazz
25-12-2012, 05:48
nie wiem jak wy ale ja mam preparat z wapniem i witaminami i daje malusieńką szczyptę do każdego posiłku... żółw rośnie zdrowo żadnych oznak niedobory witamin i wapna... i rośnie bardzo ładnie i w dobrym tępie (tak mi sie przynajmniej wydaje)

42d3e78f26a4b20d412==