PDA

Zobacz pełną wersję : Edzio wariat



Paulazz
25-12-2012, 03:55
mam takiego Edzia... chodząca maszyna do kopulacji musiał być cały czas izolowany od tej biednej żółwicy wspominanej wcześniej ,bo jedyne co robił gdy ją widział to gryzł i kopulował (na ten czas poszedł do izolatki)

to chyba najbardziej agresywny stepowy jakiego widziałam

od godziny 7 rano do 22 ciągle biega łazi po kamieniach i gryzie karmniki...

myśle o jakimś koledze lub koleżance dla niego ale sie obawiam że to był by burzliwy związek z innej strony wiem że gdyby miał towarzystwo był by szczęśliwszy

czy warto zaryzykować nawet kiedy będzie agresywny wobec innego żółwia
i kupić jakiegoś stepowego???
co wtedy robić jak będą draki???


pamięć o Misi nigdy nie zginie (pozdrowienia dla Asi)

dr Robert
25-12-2012, 05:15
Jeżeli terrarium jest dobrze urzadzone tzn. ma właściwą wielkość i grubośc podłoża to na takiego ogiera powinno przypadać 2-3 samice. Agresja rozłoży się na kilka samic, a poza tym w grubym podłożu niektóre się po prostu zakopią. Przy nieposkromionej agresji dopuszcać tylko na kilka wiosennych miesięcy, ta zasada jest zresztą polecana przy wszystkich lądowych. Jeżeli żółwie chce się rozmnożyć to oprócz zimowania przez większą część roku powinny być trzymane oddzielnie. Samce stale obecne z samicami zwykle tracą energię na niemal całoroczne zaloty i nie są one skuteczne, nie dochodzi do zapłodnienia. Natomiast samce dopuszczane okresowo, na krótko zapładniają znacznie skuteczniej.

Paulazz
25-12-2012, 05:28
terrarium jest duże (rodzice mówią że za duże na jednego takiego żółwi :P)

podłoże też jest odpowiednio grube jest gdzie sie ukryć przed tym zboczeńcem...
czyli lepiej jak już kombinować to samice??? hmmm

MataManX
25-12-2012, 07:09
a jakich masz rozmiarów terra ??

Paulazz
25-12-2012, 11:03
200/60 możliwe że w zwyż będzie rozbudowane niedługo

z braku miejsca nie może narzekać...

MataManX
25-12-2012, 11:39
nio to 3 żólwie w nim spokojnie trzymać możesz wtedy samica będzie miala lżej albo podzielić na 2 części je możesz

dr Robert
25-12-2012, 12:43
Rzeczywiście terrarium niezłe. Zdecydowanie polecam samiczki i jakiś mechanizm odgradzający je od samca w lecie i jesień (ewentualnie drugie terra dla niego, jeśli masz warunki).

Paulazz
25-12-2012, 13:44
zawsze można ustawić kilka kamieni ... choć raz próbowałam... ustawiłam kamienie miały z 20 cm i nie wiem w jaki sposób ale jak wróciłam do domu to on był już po innej stronie i siedział na tej biednej samicy

MataManX
26-12-2012, 06:26
najlepiej płyą aby nie miały żadnego kontaktu kamienie zawsze staranują przedziel je płyą albo nieprzezroczystym plexi tak żeby się nie widziały

MataManX
26-12-2012, 07:50
mialo być płytą sorry

rdza
28-12-2012, 11:16
Ja u siebie w domu nie mam tyle miejsca dla siebie...... :/

42d3e78f26a4b20d412==