PDA

Zobacz pełną wersję : jak oduczyć czerwonolice gryźć?



Fivkaaa
25-12-2012, 06:49
Mam pewien problem. Za każdym razem, gdy robię coś w akwarium moich żólwi(sprzątam, karmie itp.) to moje żółwie próbują za wszelką cenę "chwycić" mnie za palca. Są wiecznie głodne, chociarz dostają jeść regularnie co dwa dni. Kiedy je nakarmie, po 15 minutach już są głodne i proszą(przypływają w kąt akwa,w którym je zawsze karmie i machają histerycznie łapkami).

Jak oduczyć je gryźć mnie po palcach? To już przestaje być śmieszne, bo żółwie mają ok.7cm i jak chwycą czasem za opuszek najmniejszego palca, to troche boli, bo dolna szczęka jest jakby "zaostrzona: :/

Czasem też, jak je karmie rękoma, to zamiast mięsa chwytają mnie za palce! Pomóżcie, bo ja juz nie wiem co robic.

MataManX
25-12-2012, 07:08
nie oduczysz to będzie u nich zawsze obecne jedyne czego możesz się nauczyć to jak szybko musisz wyciągnąć ręke z wody jest też taka opcja że żólwie poprostu będą spokojne u mojej żólwicy mogę spokojnie operować rękoma w wodzie i nie rzuca się jednak czasem się jej zdarzy że przy karmieniu z ręki chwyci palec jako pokarm wtedy sie zdarzy że do krwi ugryzie jedyną metodą jest poprostu ostrożnosć i cierpliwość może kiedys sie nauczy że ręka to nie jedzenie

Jojek
25-12-2012, 08:10
Większe "szczypią" tak mocno jakby obcęgami to robiły. Bardzo bolesne. ale z czasem i doświadczeniem coraz łatwiej się tego unika, aż do całkowitego wyeliminowania problemu.

Radek. P.
25-12-2012, 08:34
Jak ja robię coś w akwarium, to zawsze drugą ręką odpycham żółwie, by mnie nie gryzły. Jeden (mniejsza samica) tak lubi mnie gryżć, że czasem muszę go przycisnąć do dna, albo odwrócić na grzbiet , by na chwilę mięć spokój. A moje żółwie mają już kilanaście centymetrów i jak gryzą, to naprawdę boli. Czasem to nawet takiego żółwia można podnieść na palcu, tak mocno może się wgryźć. Więc po prostu uważaj.

dr Robert
25-12-2012, 12:46
Takie ugryzienia z przecięciem skóry mogą być bardzo niebezpieczne. Nie mówię o samej rance, ale o bakteriach !

Jędrek
25-12-2012, 13:11
Polecam karmienie pensetą, tylko wziąć drewnianą lub, mając metalową, uważać na "zęby" gada.

Hecia
26-12-2012, 06:03
Mój mnie kiedyś tak ugryzł, do krwi, i dość długo się paprało...

krist
26-12-2012, 16:33
Moje gadziny (niecałe 9cm. karapaksu), jakby wyjąć z akwa to zaraz chcą ugryźć ba czerwonolicy to nawet syczy!!!(kilka dni temu mnie ugryzł oj zabolało...) taki nerwus.. ale za to w akwa są spokojne bez problemu moge wkładać ręke i robić co tylko chcę. Dlaczego Twoje gryzą? może są za głodne i traktują Cię jako jedzonko?

marix
27-12-2012, 02:12
Moje 2 maja po ok. 7 cm karapaksu. Lubia jesc z reki i delikatnie wyjmuja pokarm. Jesli podsunie im sie palec, to skubia go bardzo delikatnie. Jesli na czubku palca jest mala krewetka - zgarna ja nie ruszajac palca.
Mysle ze jak na zulwie sa bardzo oswojone (np. lubia byc glaskane po lebku). Ale czy sie nie zmienia jak dorosna i beda wynoszone na dwor?

marix
27-12-2012, 02:18
Sorry, brak polskich znakow rzuca mi sie na ortografie. Ale chyba i iw internecie zolwia lepiej pisac przez "o", a nie "u".

Radek. P.
27-12-2012, 04:01
Moje nauczyły się gryźć właśnie od jedzenia z ręki.
-Skoro to co jest w ręce jest takie dobre, to co dopiero ręka.

Fivkaaa
27-12-2012, 04:50
Daj żółwiowi jeść z ręki a weźmie cały palec :D Albo daj żółwiowi palec a weźmie całą ręke;P

42d3e78f26a4b20d412==