PDA

Zobacz pełną wersję : Jak urozmaicić żywienie w zimie stepowemu?



domel
27-12-2012, 05:02
Czym karmić stepowce w zimie by nie było monotonne i żeby było zdrowe?
pozdrawiam
domel

Aleksander
27-12-2012, 05:18
Ja kupuje duzo różnych kiełków, to fajne urozmaicenie i jest tego cała masa (rzodkiewka, czarna rzepa, soczewica, soja, fasola mung, lucerna, slonecznik - uwazaj, bo czasem kiełkami słonecznika nazywane sa piekne, zielone roslinki a czasami taki smetne ziarna;)i in.) Popatrz w marketach, tylko zwroc uwage na date waznosci, bo zwykle sa wazne kilka dni . Teraz w domu rosna mi liscie fasoli. Sadze tez rzezuche, ale traktuje ja raczej jako smakolyk, bo za duzo nie mozna podawac.

pozdrawiam
natalia

JoShi
28-12-2012, 06:59
Ja testuje obecnie produkty firmy zoomed. Ma w ofercie polsuchy granylat, ktory moje stepowce bardzo chetnie jedza oraz dwie puszkowane mieszanki zbozowe... Mysle, ze to znakomite urozmaicenie diety.

dr Robert
02-01-2013, 15:48
Poznałem właśnie przerażający skład granulowanego pokarmu dla żółwi firmy Tropical http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=3618&t=3618
Co jest w tym robionym przez Zoomed ? Chodzi o produkty stosowane do jego produkcji.

Paulazz
03-01-2013, 02:01
a jeżeli na opakowaniu jest napisany taki skład : roślinne produkty uboczne, ryby i rybne produkty uboczne, roślinne extrakty białkowe , drożdże, składniki mineralne ( z tego 3.3% wapna ) mięczaki i skorupiaki , oleje i tłuszcze , glony , I-lizylo-monochlorowodorek, lecyna , barwione dodatkowymi substancjami, dopuszczonymi w EU. Produkt niemiecki (pokarm podstawowy dla żółwi wodnych lub jako przysmak dla żółwi lądowych) ... "...wysoka zawartość wapnia dla prawidłowej budowy pancerza i kości..."

z ciekawością czekam na opinię...

Aleksander
03-01-2013, 03:23
ryby i rybne produkty uboczne, roślinne extrakty białkowe , drożdże, oleje i tłuszcze , glony , I-lizylo-monochlorowodorek, lecyna , barwione dodatkowymi substancjami .... za dobrze to nie brzmi
Nie rozumiem, po co upierac sie przy produktach gotowych. Jest naprawde duzo mozliwosci karmienia produktami swiezymi, nawet w zimie, nie mowiac o miesiacach wiosenno-letnich, ktore dopiero sie zaczna.

pozdrawiam
natalia

Paulazz
03-01-2013, 03:41
ale ja kupiłam ten preparaz ze względu na to bo sprzedawca mówił mi (bardzo przekonująco że to dobry sposób na uzupełnianie wapnia i jest to dobry preparat)

a fakt że nie jestem w stanie na podstawie składu stwierdzić czy to dobre czy złe czy zaszkodzi czy nie...
pozdrawiam

dr Robert
03-01-2013, 06:11
Dla żółwi wodnych to niezbyt polecany dodatek, jak już naprawdę lodówka pusta. Ale dla żółwi lądowych to po prostu trucizna w czystej postaci !!! Okazuje się, że nasze Testudo to rybożercy !!! Już sobie wyobrażam moje egipskie uwijające się za rybkami :))). To nie nadaje się nawet na jednorazowe podanie, no chyba, że ktoś bardzo nie lubi swoich żółwi :).

JoShi
03-01-2013, 06:14
dr Robert napisał(a):

> Poznałem właśnie przerażający skład granulowanego pokarmu dla
> żółwi firmy Tropical
A co jest w skladzie, ze cie to tak przerazilo ? Poza tym granulat o ktorym piszesz jest dla zolwi wodnych. Ten o ktorym ja pisze jest dla ladowych. Nie pamietam co w nim jest. Sprawdze w domu i napisze.

JoShi
03-01-2013, 06:15
Aleksander napisał(a):

> ryby i rybne produkty uboczne, roślinne extrakty białkowe ,
> drożdże, oleje i tłuszcze , glony , I-lizylo-monochlorowodorek,
> lecyna , barwione dodatkowymi substancjami .... za dobrze to
> nie brzmi

Sklad czego podalas ??

Aleksander
03-01-2013, 06:47
Nie wiem, musisz spytac Pauline o nazwe produktu, bo ona podała takie składniki, ale nie napisała, czego dotyczą.

Pozdrawiam
natalia

Paulazz
03-01-2013, 07:34
niemiecki produkt o nazwie "TetraReptoMin (turtle food)" produkt kupiony w dobrym i sprawdzonym sklepie zoologicznym...

ale mam pytanie to po co tak na prawdę firmu robią te wszystkie granulki i dodatki do pokarmu jeżeli wszyscy mówią że to trucizna!!!???

dr Robert
03-01-2013, 07:38
Nastąpiło nieporozumienie. Paulazz podała skład jakiegoś pokarmu po moim pytaniu o skład zoomedu. A z tego co widzę Paulazz podała skład, ale nie podała nazwy i producenta. No więc proponuję, Paulazz podał co to był za pokarm (nazwa) - bo dla jakich żółwi to już napisała "jako przysmak dla żółwi lądowych ". A Joshiego prosimy o skład Zoomedu dla "lądowców". Podajcie też ceny bo chętnie porównam to z pokarmem Agrobsu.

Paulazz
03-01-2013, 07:40
a na opakowaniu widnieje taka notka : "pływające pałeczki*szczególnie smaczne*lekko strawne* zawierają wszystkie życiowo ważne składniki dla zdrowego odżywiania* wysoka zawartość wapnia dla naturalnej budowy pancerza i kości* nadaje sie jako przysmak dla żółwi lądowych"

ale błagam nie jestem specjalistą ale to coś zostało stworzone dla żółwi i wątpie czy doprowadze do wykończenia się mojego żółwia jeżeli raz dziennie do pokarmu wrzucę rozdrobnione na proszek 2-3 granulki...

jeżeli tak już polemizujemy to możemy przebadać skład różnych trucizn i pestycydów znajdujących się wszędzie ... nawet w ogórku czy cykorii którą dajecie podopiecznym... oczywiście są tacy którzy mają 100% że ich pokarm jest idealny ale nie wszyscy...

dr Robert
03-01-2013, 07:41
Jednocześnie piszemy maile :)
Bo firmy mają takie składy jakie ustalili im technolodzy żywienia od świnek, uwzględniając zużycie różnych tanich odpadów produkcyjnych. Poza tym kiedyż uważano, że to jest zdrowe dla żółwi. Inna bzdura w którą wierzono to, że dobrze jest jeśli żółwie rosną szybko. Teraz wiemy więcej i dlatego np. Agrobs robi super pokarmy. Tak, że są różne firmy....

Paulazz
03-01-2013, 07:42
55g / 250 ml / 12 zł

Paulazz
03-01-2013, 07:52
a to jest strona podana na opakowaniu www.tetrafish.com

dr Robert
03-01-2013, 12:54
Dzięki. Czyli nawet wagowo wychodzi, ze Agrobs jest dużo, dużo tańszy, 25 zł za kg, a tu tetrafish liczy sobie za taką cenę ponad 10 dkg czyli Agrobs 10 razy tańszy !!! W sumie dla wodnych to może czasem być tylko nie rozumiem dlaczego napisali, że dla lądowych. Owszem są gatunki żyjące na lądzie i zjadające częściowo pokarm mięsny, ale mówiąc lądowe ma się na myśli rodzaj głównie Testudo i Geochelone a te jedzą ubogi, często lekko suchy pokarm roślinny.

JoShi
11-01-2013, 06:51
> niemiecki produkt o nazwie "TetraReptoMin (turtle food)"
> produkt kupiony w dobrym i sprawdzonym sklepie zoologicznym...

Turtle--- to zolw wodny, wiec nie ma sie czemy=u dziwic, ze sa tam ryby...

JoShi
11-01-2013, 06:55
A Joshiego prosimy o skład Zoomedu dla "lądowców".

Juz podaje:

Produkt firmy ZooMed: Box Turtle & Tortoise Food

Pokarm dla żółwi lądowych i terapen (żółwi pudełkowych). Został opracowany jako kompletna, zrównoważona karma w postaci miękko- wilgotnego granulatu. Dostarcza wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Surowce do produkcji zostały starannie wyselekcjonowane pod względem smakowitości, jakości i strawności.

Skład: Suszona lucerna, kiełki pszenicy, ziarna pszenicy, mączka rybna, mączka sojowa, lecytyna, gliceryna, naturalne dodatki smakowe, beta- karoten, wit. D3, wit. A, wit. B12, ryboflawina, niacyna, kwas foliowy, wit. K, wapń, pirydoksyna, tiamina, biotyna, wit. E, stabilizowana wit. C, cholina, kobalt, miedź, żelazo, mangan.

Analiza: białko surowe min. 18.4%, tłuszcz min. 5.2%, błonnik max. 8%, woda max. 10%.

JoShi
11-01-2013, 07:00
Land Tortoise & Omnivorous Lizard Food

Pokarm dla żółwi lądowych i wszystkożernych jaszczurek. Zawiera opuncję, cały groch, jabłko, oraz dodatkowo witaminy i minerały.

Składniki: jabłko, mączka kukurydziana, opuncja, groch, marchewka, dekstroza, mączka sojowa, mączka kostna, drożdże, jarmuż, woda, witaminy, minerały.

Analiza: białko surowe min. 3 %, tłuszcz min. 0.5 %, błonnik max. 1 %, woda max. 78 %.


Juvenile Iguana Food

Całkowicie naturalny, pełnoporcjowy pokarm dla młodych Legwanów zielonych, bez sztucznych barwników, dodatków smakowych i zapachowych, oraz konserwantów. Naturalnie wzbogacony spiruliną i beta- karotenem. Pokarm dostarcza niezbędnych aminokwasów, enzymów i witamin przyczyniając się do ogólnej kondycji i zdrowia zwierząt. Witamina C w sposób naturalny konserwuje pokarm. Z powodu miękko- wilgotnej postaci granulatu nie należy go namaczać. Zawiera suszoną lucernę (naturalnie zrównoważony stosunek wapnia do fosforu 2:1) zamiast ziarna (niezrównoważony stosunek wapnia do fosforu 1:13). Pokarm nie zawiera zbytecznych wypełniaczy i bazuje na roślinach strączkowych, którymi legwany żywią się w naturze.

Skład: suszona lucerna, otręby pszenne, mączka sojowa, kapusta, gorczyca, jarmuż, spirulina, gliceryna, naturalne dodatki smakowe, beta- karoten, wit. D3, wit. A, wit. B12, ryboflawina, niacyna, kwas foliowy, wit. K, wapń, pirydoksyna, tiamina, biotyna, wit. E, stabilizowana wit. C, cholina, kobalt, miedź, żelazo, mangan.

Analiza: białko surowe min. 24 %, tłuszcz min. 6 %, błonnik max. 12 %, woda max. 15 %, popiół max. 9 %.

42d3e78f26a4b20d412==