PDA

Zobacz pełną wersję : i znowu woda



LordLuj
29-12-2012, 05:40
sorry ze zaczynam znowu taki temat, ale co jest z tą wodą??
na poczatku jest git a potem robi sie żółtawa...nie jest mętna tylko żółtawa..
generalnie jest jakiś sposób na to, poza wymianą wody??
mam w akwa 144litry i jest to dość męczące;)

krist
29-12-2012, 06:00
Nie napisałeś czy masz zamontowany, i jaki filtr. To normalne że po kilku dniach woda robi się żółta, lub mleczna i zaczyna śmierdzieć... jedynym sposobem jest wymiana wody lub instalacja dobrego filtra dzięki czemu woda wytrzyma znacznie dłużej. Przy takiej ilości wody wymiana i czyszczenie akwa co kilka dni jest naprawde męczące....

LordLuj
29-12-2012, 06:14
mam fluvala 204

Drobek
29-12-2012, 13:05
Węgiel aktywny dużo pomaga, kolor znika i zapachu prawie nie ma.

krist
29-12-2012, 14:57
żwirek amonowy też polecam, woda jest krystalicznie czysta.. no do czasu kiedy żwirek i węgiel przestaną wchłaniać szkodliwe związki z wody.

Jojek
29-12-2012, 15:53
Podałeś za mało danych. Wiem że masz 144 litry i fluvala 204.

Domyślam się że masz żółwie wodne ale nie podałeś jakie, jak duże i ile sztuk.
Nie napisałeś po jakim czasie ta woda robi się żółtawa.
Podaj dane jak często zmieniasz wodę i czy całą czy tylko część jeśli część to jaką ilość? Jak często czyścisz filtr i w jaki sposób? Czy robisz to wtedy kiedy zmieniasz całą wodę? Jak często karmisz żółwie? Czy masz rośliny? Czy masz jakiś korzeń?

Wszystko to ma wpływ na szybkośc brudzenia się wody ale bez tych danych nie da się powiedzieć co jest przyczyną.
Zażółcona woda wskazuje na niedostateczną flitrację biologiczną albo barwi się od korzenia (jeśli takowy posiadasz).

Pozdrawiam

ps. Uzupełnij gatunki w profilu.

LordLuj
30-12-2012, 02:25
No to tak:
Filtr fluval 204 z wkładami: żwirek amonowy, bio max i pre filter.
Woda robi się żółtawa gdzieś po miesiącu, nawet nie całym..
Wode zmieniam caluśką, rzadnego korzenia nie ma w wodzie, mam 2 sztuczne roślinki. Gąbki w filtrze wypłukuje przy zmianie wody, wkłady pozostałe też lekko przepłukuje.
Mam 2 czerwonolice, mają po 10cm dł karapaksu, karmie je 2x dziennie..
To teraz mam nadzieje, że powiecie mi co mam zmienic w swoim postępowaniu zeby było lepiej:D
za wszystkie porady, wskazówki z góry THX!!

Drobek
30-12-2012, 05:00
Trochę za często karmisz, moje 11cm jedzą we wtorek i w piątek.
Kup węgiel aktywny.

LordLuj
30-12-2012, 05:08
A zamiast jakiegoś wkładu ten węgiel, czy mam przedzielić tym takim koszyczkem co był w zestawie pół na poł jakiś wkład??:D

Drobek
30-12-2012, 05:44
W pończochę wsyp, zawiąż i jako ostatnia (przez którą na końcu przepływa woda) wsadź do filtra.

Jojek
30-12-2012, 16:51
Zgadzam się z Drobkiem, za często karmisz. Karm 2-3 razy w tygodniu. Wodę podmieniaj co tydzień tak z 10%. Jak jest bardziej brudna to cżęściej albo więcej tak do 30% MAX. Staraj się unikać całkowitej wymiany wody. Jeżeli filtr się nie zapycha to go w ogóle nie płucz, jeżeli się zaczyna zapychać to płucz tylko gąbki, w wodzie z akwarium nie pod kranem. Poczytaj o "dojrzewaniu filtra".

ps. Uzupełnij w swoim profilu informację o hodowanych(posiadanych) gatunkach.

Pozdrawiam.

MataManX
30-12-2012, 17:06
hehe i się okarze że najlepiej oczyści wodę karmienie w większch odstępach czasu

Irtysz
05-01-2013, 11:39
Tez mam filtr fluvala i wydaje mi sie ze oprocz gabek nie powinienes czyscic pozostalych wkladow praktycznie wogole bo chlorowana woda zabija bakterie nitryfikacyjne ktore sie w nich znajduja. poza tym musisz co miesiac zmieniac torebke wegla aktywowanego. Do tego filtra da rade wsadzic nawet 2 takie torebki. Do kupienia w zoologicznym za 18 zloty masz 3 torebki z weglem. To ta sama firma co filtr.

Pozdrawiam Irt

42d3e78f26a4b20d412==