PDA

Zobacz pełną wersję : Stenotherus odoratus



Antoni Wróbel
02-01-2013, 11:54
W literaturze polskiej zwykle występujący jako Żółw piżmowy, lub Żółw wonny. Interesuję mnie, gdzie w Warszawie (ewentualnie całym kraju) można go kupić i za ile.
Poza tym, jeżeli ktoś ma dokładne informacje, to prosze o podanie mi wymiarów akwaterrarium dla niego. W literaturze mi dostepnęj jest napisane, że wystarczy mniej niż 50x25, ale nie wiem, czy to nie za mało.
Oczywiście jeżeli ktoś hoduje ten gatunek, lub (o opatrzności!) ma młode na sprzedaż bardzo chętnie się z nim skontaktuję na prv.

Pozdrawiam

MataManX
02-01-2013, 12:06
z tego co mi wiadomo dorosłe samice dorastają do 15 cm ale mogę się mylić więc te wymiary będą za małe ja bym dał to terra dla młodego osobnika na jakiś czas jednak dorosły będzie potrzebował czegoś większego a przede wszystkim szerszego a co do dostępności to jeszcze ich w sprzedaży nie widziałem ale cóż w wawie może macie większy dostęp

Hecia
02-01-2013, 12:21
http://www.trentu.ca/biology/turtlewatch/stinkpot.htm

Piszą, że przeciętnie dorasta do 137 mm.

Antoni Wróbel
03-01-2013, 10:16
Bez przesady, ale tak nieodpowiedzialny by rozważać kupno zwierzaka nie więdząc do ilu centymetrów dorasta nie jestem!!! Dziękuję za odpowiedzi, ale stąd moje pytanie, że wszelkie dostępne mi źródla podają, że wystarczy im zbiornik poniżej 60 cm, a, jako że sam znam ich rozmiary, budziło to moje zdziwienie i chciałem swoje informacje zweryfikować.
Czy ktoś z Was może chodował ten gatunek?

terapena
26-01-2013, 07:01
Szanowny Panie,
mogę Pana skontaktować z kolegą,który hoduje i dwukrotnie rozmnożył
żółwie Sternotherus odoratus.Mogę również udzielić informacji,gdzie je kupić.
Jeżeli jest Pan zainteresowany-proszę o bezpośredni kontakt na adres
terapena@tlen.pl.
A.Wysoczański.

42d3e78f26a4b20d412==