PDA

Zobacz pełną wersję : ultradzwieki



szanna
06-01-2013, 05:11
Witam!
Czy zolwie ladowe slysza ultradzwieki?
Czy one w ogole cokolwiek slysza?

Szanna

MataManX
06-01-2013, 05:42
słyszeć słyszą w końcu mają membrany po bokach głowy ale co słyszą tego nie wiem :P

marix
06-01-2013, 06:06
W ogole to na pewno slysza, ale zmysl sluchu nie jest dla nich zbyt wazny, bo podobno nie potrafia (z powodu budowy ucha) okreslic, z ktorej strony plynie dzwiek. Nie mam natomiast pojecia, jaki rodzaj dzwieku slysza.

krist
06-01-2013, 15:46
Jedno jest pewne uszu nie mają... gdzieś wyczytałem że żółwie nie słyszą ale za to znakomicie odbierają drgania i stuki np. podłoża, wody. Z dzwięku to mogą wyczuć (nie usłyszeć) jedynie niskie częstotliwości ( wiadomo basy niesie jak diabli... :) iż sąsiadka obok nawet poczuje hehe). A jakby to było z ultra dzwiękami nie mam pojęcia, napewno nie słyszą a czy jakoś inaczej je odczują?? hm jeśli fale się nałożą i w danym miejscu powstaną drgania padłoża, ściany itd. to napewno je odczują. chociarz są niesłyszalne dla ludzi w pewnych miejscach i okolicznościach są nawet odczuwalne przez ludzi (niewyjasniony niepokój, ból głowy, wibracje,nudności itd oczywiście po dłuższym okresie przebywania w takim miejscu). A propo dlaczego pytasz o ultradzwięki??

MataManX
07-01-2013, 10:24
tu się nie zgodzę one poprostu nie mają małżowin ale organ zwany uchem jest u nich rozwinięty lecz kiepski co tu dużo ukrywać

42d3e78f26a4b20d412==