PDA

Zobacz pełną wersję : Ha! Udało się :)



wiktoria
07-01-2013, 12:27
Ha!
Niedługo, tzn w ciagu tygodnia, zamierzam zamówić terrarium 66*33*15 (niestety na większe nie mogę sobie pozwolić), dla mojej Maksiątki ;) I jeszcze raz chciałabym się spytać, czy te rzeczy wystarczą:
-grzałka?? (jak tak to jaka??)
-termometr
-basenik
-domek (nie stac mnie teraz na domek za stowe, wiec zbuduje mu, tak jak kiedys, z galazek ;) )
-miska
-podłoże (no i własnie, jakie?)

No i pokrywa. I tu jest problem- nie mam kaski na pokrywę ze swietlowka, a lampki tez nie podlacze bo za mala szafka :( I co ja mam począć? :(

wiktoria
07-01-2013, 12:41
Tfuuuuuuu sorry pomylilo mi sie, nie 15, tylko 21 wysokosc ;) wiem ze malutko ale wieksze mi nie wejdzie, wiec albo takie albo zadne :(

Jędrek
07-01-2013, 13:25
A dla jakiego zwierza? Napisz lub przypomnij.

wiktoria
08-01-2013, 01:36
stepcia..

wiktoria
08-01-2013, 03:04
khym.. prosilabym o szybka odp. czy takie terra (66x33xtak 17-18, bo inaczej nie bede mogla wsadzic lapy:(( ), moze byc? I co z oswietleniem- bo lampka nie wejdzie od gory, a na pokrywe ze swietlowka nie mam kasy :/ No i jakie podloze.. Dzis ide do sklepu zoo..

wiktoria
08-01-2013, 03:12
aha- dodam ze zolwis bedzie mial mozliwosc chodzenia sobie po podlodze tak czesto jak bedzie to mozliwe, jak juz sie przyzwyczai do terra.. Wiem ze jest male ale wlasnie dlatego chce mu zrekompensowac 'lataniem' po mieszkaniu.. Zatem moze byc 66x33x17(ech)?

dr Robert
08-01-2013, 03:16
Nie bardzo wiem, czego się spodziewasz. Bardzo podobny post jest dwa miejsca wyżej, ale dotyczy czerwonolicego. Już podawałem normy niemieckie, to terrarium ma się do nich jak wół do karety. Nie bardzo wiem czego oczekujesz, że powiemy: "OK, może być ? No, nie jest duże, ale wystarczy." Tak powiedzieć nikt rozsądny nie może, bo to skrajnie malutkie terrarium. U mnie znacznie mniejsze od stepciów, żółwie egipskie mają taką szerokość terra jak u Ciebie ma być długość. A i to nie jestem zadowolony, bo jak się rozpędzą to zaraz mają ścianę :).
Nie traktuj żółwia jak kolejny mebel, którego wciska się w półkę tylko jak zwierzę, które po prostu musi się czasem wybiegać, pokopać, schować, poszukać czegoś do jedzenia. Sorry, że taki gorzki ten post, ale chyba trudno wykrzesać z siebie entuzjazm. Chyba to jednak lepsze niż zycie na podłodze, ale też niewesołe.

wiktoria
08-01-2013, 03:30
Robert, wiem ze jest malutkie, ale po prostu nie mam wyjscia- albo podloga albo terra 66x33x18 :/

wiktoria
08-01-2013, 06:04
dobra, kupilam miske i torf- zaraz ide zamowic terrarium :)

wiktoria
08-01-2013, 06:43
bylam, ale szklarza nie bylo, jutro ide zamowic- 66x33x17- musze miec miejsce na wlozenie reki- pokrywy nie bede kupowac, za to kupie grzalke-skałę, a co do oswietlenia to pomysle jakby przymontowac zarowke na 'suficie' szafki. Maksiunie bede wypuszczac jak sie przyzwyczai do terrarium. Bedzie OK :D :D

Albi
08-01-2013, 08:16
Tak się zastanawiam... czy nielepiej by było zamówić z przesówanymi szybkami z przodu?

wiktoria
08-01-2013, 10:11
Albi, pomysl niewatpliwie bardzo fajny, ale.. zwykly szklarz tego nie zrobi, a terraria zamawiane na wymiar w zoologicznych sa u mnie potwornie drogie :(

Aleksander
08-01-2013, 10:41
Jeśli w takim małym terrarium zamontujesz lampe, która przecież jest niezbędna do oświetlenia plus do tego kamień grzejny to żółw się ugotuje. Poza tym naprawdę nie wiem, co na to wszystko powiedziec. To terrarium jest BARDZO male. Moje dwa kilkucentymetrowe maluchy maja 70/70 a o ile pamietam masz duzego zolwia. Naprawde nie wiem, co o tym myslec i co Ci napisac, bo widze, ze jestes juz zdecydowana.

Natalia

wiktoria
08-01-2013, 12:01
Natalia, no ale powiedz, co mam zrobić, nie mam przecież innego wyjścia.. Sprobuje jej to zrekompensowac tym ze jak juz sie przyzwyczai do terra to bede ja wypuszczac na spacerki, plus co dwa dni na kąpiel.

A co do ugotowania- a wystarczy sama zarowa? I czy moze byc taka zwykla??

A zolwia ma 13 cm pancerza, tzn jak sie przylozy centymetr od poczatku pancerza do ogonka.

aleksandra
08-01-2013, 13:02
Wiktoria
to terrarium jest za małe,, Twój żołw będzie się tam męczyc,,na podłodze oczywiście tez,,, czyli zabierając go z podlogi wcale mu nie polepszysz zycia.. Jesli nie masz warunkow na trzymanie żołwia to go po prostu oddaj lub sprzedaj komus kto zagwarantuje mu duże przestronne terrarium . I to jest wyjscie .
trzymanie na siłe zwierzaka,chodź się nie ma warunków do tego ( a Ty ich nie masz) to nieporozumienie.
pozdr.
aleksandra

Magda Kusiak
08-01-2013, 13:53
Jak to terra ma 17 cm wysokości, to jak żółw wejdzie na skałkę, to będzie drapał pancerzem o "sufit". Poza tym mój żółw ma jakieś 7-8 cm, terra 50x50x25 około i już najwyższy czas zamienić je na większe, co planuję na wiosnę. Twoje terra nie spełnia nawet norm polskich, wg których minimalna długość to 5 długości pancerza a szerokość to 3 długości. Jak wstawisz domek i miskę, to już w ogóle mogiła :(

Jędrek
08-01-2013, 14:55
I uważaj, bo jak żarówkę czepisz na górnej półce to ci się może zapalić szafka. A przynajmniej zwęglić. Ożółwiu nie mówiąc, ale to było powiedziane

Jojek
08-01-2013, 16:38
Zawsze jest inne wyjście...

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale lepiej żebyś miała spore terrarium stojące na podłodze niż małe na półce. A jeśli chodzi o kasę to tańsze są terraria z płyty OSB niż szklane.

dr Robert
08-01-2013, 18:23
Rozumiem Wiktorio, ze bardzo byś chciała usłyszec przyjemniejsze głosy, ale tu wszyscy są życzliwi dla Ciebie, a jeszcze bardziej dla Twojego żółwia. Naprawdę nie wiadomo co poradzić. Na pewno nie kupuj kamienia grzejnego, od spodu żółw nie powinien być nagrzewany zbyt mocno, w tak małym terra jedna słaba żarówka powinna wystarczyć. Terrarium proponuję drewniane, a z przodu szyba. A w ogóle to najlepszy jest pomysł Jojka i Aleksandry.

wiktoria
09-01-2013, 03:14
Jojek- a co to jest to OSB?

aleksandra- łatwo CI mówić.. Ja go kocham i chciałabym go mieć przy sobie..

Magda Kusiak- nie będzie drapał, bo nie będzie miał pokrywy, a wyjśc też nie wyjdzie, bo mam z kazdej strony (oprocz jednej) szafke, a przy tej jednej nie bedzie niczego wysokiego.

Jędrek- zapalić? Ups.. A co mam zrobić? :/


--
Na swoje usprawiedliwienie powiem, że jak tylko zolw sie przyzwyczai do terrarium to bedzie wypuszczany na spacerki, co dwa dni na kapiel. Poza tym nie bedzie tam siedzial przez okragly rok- bo od czerwca do pazdziernika mieszka sobie na pelnym trawy i slonca tarasie u babci, gdzie ma swoja kryjowke i jest mu na pewno tam dobrze- taras ma [trudno wyczuc] jakies 10m*3m :)

JoShi
09-01-2013, 06:00
> Maksiunie bede
> wypuszczac jak sie przyzwyczai do terrarium. Bedzie OK :D :D
Po kaztym spacerze bedzie pol dnia drapac wszybke... Nie moze to terra wystawac troche ? Nie wstawiaj basenu na wode. Tylko niepotrzebnie ograniczysz i tak juz mala powierzchnie.

wiktoria
09-01-2013, 06:58
JoShi, baseniku nie bede wstawiac

Irtysz
10-01-2013, 10:31
Tez nie mialem technicznej mozliwosci na duze terrium na polce, zrobilem je na podlodze wbudowane w polke ze sklejki 8mm. Zólw wyglada na bardzo zadowlonego, wygzewa sie, jest o wiele bardziej zywy i nie zawuazylem zeby chcial uciekac. Kilka postow nizej jest moj post, gdzie zamiescilem zdjecie jak to wyglada.

wiktoria
11-01-2013, 09:40
No.. Jest juz terra:) Jako domek wlozylam jej karton, i nasypalam gruba warstwe torfu- juz sie w nim zatopiła;) Ogolnie wyglada na zadowolona:)))

I mam pytanie- miedzy terra a szafka jest 10 cm- moglaby wylezc?? I czy jesli zleci z tej wysokosci, tj. 60 cm, to nic jej sie nie stanie??
Pozdr
Wika

Irtysz
11-01-2013, 11:26
> I mam pytanie- miedzy terra a szafka jest 10 cm- moglaby
> wylezc?? I czy jesli zleci z tej wysokosci, tj. 60 cm, to nic
> jej sie nie stanie??

Wydaje mi sie ze byloby to dla niego bardzo nieprzyjemne doswiadczenie, to tak jakby czlowiek spadl z wysokiego drzewa. Poza tym skorupa zolwia jest bardzo twarda wiec przy uderzeniu zero amortyzacji.

wiktoria
11-01-2013, 13:27
Hm.. Przesypie mu tak torf zeby nie mogl sie wspiac..
Jak zobacze ze sie wspina to kupie siatke.
Na razie jest grzeczniutka i spi w domku:)

dr Robert
11-01-2013, 16:06
Niefortunny upadek z tej wysokości może skończyć się nagłą śmiercią ("przerobiłem" to kiedyś niestety).

Jojek
12-01-2013, 13:52
No i jakie w końcu masz wymiary tego terrarium?

Zdaje mi się że zignorowałaś wszystkie uwagi co do planowanej przez Ciebie wielkości, skoro stoi na półce...

42d3e78f26a4b20d412==