PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość akwa



Hecia
08-01-2013, 02:52
Po raz kolejny chciałabym poruszyć kwestię wielkości akwa dla czerwonolicego. Mój ma 17 cm długości i jego akwa jest już za małe (50x30x30). Wiem o tym doskonale i nie krzyczcie na mnie, bo on i tak został uratowany z akwarium najmniejszego z tych szklanych (takie z półką - standard w zoologikach, nie pamiętam wymiarów) w którym nie miał żadnego filtra, jedzenie dostawał na półkę, a wody było tyle, że mu karapaks wystawał. Chciałabym mu kupic nowe akwarium, takie docelowe i chciałabym się was poradzić co do jego wielkości. Wiem, że najlepiej byłoby mu kupić 200l, ale niestety nie mam na to miejsca (i z kasą też może być problem). Czy myślicie, że 80x35x35(40) wystarczy? Wiem, że 100x40x40 byłoby lepsze, ale nie mam gdzie takiego olbrzyma postawić...

dr Robert
08-01-2013, 03:18
Jakiej rady się spodziewasz ? Już dwa posty niżej odpwoeidziałem gdy chodziło o stepowca, co myślę na temat takich pytań.
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=3700&t=3700
Trudno o entuzjazm, akwarium powinno być jak największe, ale jak nie ma miejsca...

Hecia
08-01-2013, 05:55
Odpowiem tak jak dwa posty niżej - nie mam wyjścia. Tak naprawdę to nie było moje widzimisię, żeby żółwia hodować, moja córka odkupiła go od koleżanki,gdzie miał bardzo złe warunki i gdyby tam został, dalej miałby tak samo. Tak naprawdę to wszystkim naszym gadzinom byłoby najlepiej na wolności, ale przecież staramy się, w miarę możliwości, stworzyć im jak najlepsze warunki. Tak czy inaczej - akwarium i tak muszę mu kupić, nie ma rady, co do wielkości trzeba bedzie zdecydować po znalezieniu odpowiedniego miejsca...

MataManX
08-01-2013, 09:05
ogólnie im wieksze akwa tym lepsze ostatnio też zauważam tendencję do odchodzenia od prostokątów i robieniu kwadratowych akwa z tego względu że żółw może obrać więcej opcji niż tylko plywanie wzdłuż jednej ściany

Jojek
08-01-2013, 16:26
Pokombinuj może jednak znajdziesz miejsce. Nie musisz kupować standardowego akwarium. Możesz zamówić. Wcale nie jest to dużo drożej, a na pewno będzie lepiej dopasowane do potrzeb żółwia. Może pomiędzy zalecanym 100 a twoim 80 nie ma tak dużej różnicy ale jak będzie to 83 czy 92 to na pewno będzie lepiej. Martwi mnie bardzo szerokość 35, przy zalecanej 60 jest to prawie połowę mniej. Wyobrażam to sobie tak że masz jakąś szafkę czy też regał i tam chcesz umieścić akwarium. Można na taką szafkę położyć większą i szerszą płytę i na to postawić akwarium. Jeśli to jest szafka a nie regał to można ją odsunąć od ściany tak aby akwarium wystawało z tyłu nad plecami szafki, dzięki czemu z przodu będzie równo. Wygląda to elegancko i ma odpowiednią funkcjonalność. Jeśli zaś chodzi o kasę to lepiej żeby żółw przemęczył się jeszcze miesiąc niż potem resztę życia.

Pozdrawiam

Hecia
09-01-2013, 00:40
O to chodzi, że nie mam żadnej szafki. W tej chwili akwa stoi na szafce i wystaje ze wszystkich stron, ale większe nie będzie mogło na tym stać, bo szafka będzie niestabilna. Na tym cały problwm polega - pokój jest dość duży - ok. 25 m2, ale mieszka w nim 3 dzieci, jest podzielony na 3 części i planujemy na wiosnę dizelić go na 2 pokoje. Wtedy akwa stałoby w większym i właśnie nie bardzo wiem jak to rozwiązać... Myślałam o wywaleniu nadstawki z regału i postawieniu akwa na tej dolnej części. No nic, masz rację, lepiej poczekać i kupić coś większego, a raczej szerszego. W każdym razie dzięki za rady!

42d3e78f26a4b20d412==