PDA

Zobacz pełną wersję : JAKIE ZOŁWIE II



Adam
11-01-2013, 00:31
W poniedzialek bylem w poleconym Madras Crocodile BankTrust. Istny raj dla gadziarzy. Od asystentki ( sliczna dziewczyna) dostałem namiary na ferme zołwi w Baserdash ok 115 km na poludnie od Madras. Prowadzi ja Zyd z Suprasla.Mozna dostac zawrotu glowy od tego co on tam ma. Aby uniknac problemow eksportowych krzyzuje podgatunki zołwi gwiezdzistych i juz nie ma problemu z wywozem (???) Zolwik wielkosci kurzego jajka kosztuje okolo 35 euro. Oj kupil bym kupil, ale do domu daleko zarowno czasie jak i kilometrach - przede mna jeszcze Cejlon.
Pozdrawiam

dr Robert
11-01-2013, 16:04
To nieźle kręci ten z Supraśla, problem tylko w tym, że u Geochelone elegans nie ma podgatunków (są formy różniące się wielkością), a na CITES-ie jest gatunek i nawet gdyby były podgatunki nie wiem jak pomieszane to i tak legalnie ich wywieźć nie można. Indie nie mają żadnych kwot eksportowych od bardzo, bardzo dawna.
Miłej podróży, na Cejlonie żyje największa forma G.elegans (ale ma zwykle wybrzuszenia tarczek co u tego gatunku uznaje się nie za objaw krzywicy, ale za stan naturalny - zgody co do tego jednak nie ma).

elegans
13-01-2013, 07:04
Z systematyką Geochelone elegans jest tak, iż dawniej dzielono ten gatunek na 2 podgatunki: Geochelone elegans elegans i G. e. platynota. Jednak G. platynota uważany jest dziś za odrębny gatunek. Występuje na Birmie, a Geochelone elegans elegans w Indiach, na Sri Lance i w południowo wschodnim Pakistanie.
Oczywiście oba gatunki pod względem wyglądu różnią się od siebie znacznie.
P.S. Jest to mój debiut na forum.

42d3e78f26a4b20d412==