PDA

Zobacz pełną wersję : czemu stepowe nie rosną ???



Paulazz
15-01-2013, 10:12
oddano mi pod opielę 2 stepowe... ale mam dziwne pytanie ... dlaczego one przez 7 lat nic nie urosły u byłego właściciela
???

MataManX
15-01-2013, 10:40
być może już osiągneły swoje maksymalne rozmiary alejeśli miały złe warunki przyrosty mogły być niewielkie istnieje też możliwosć że poprostu właściciel nie mierzył ich a na oko może się wydawać że żółw nie rośnie np dla mnie sa niezauważalne przyrosty mojej żólwicy a jak ktoś ją widzi po roku lub 2 jest zachwycony tym jak urosła :) pozostaje mieć nadzieję że u ciebie będa rosły

Paulazz
15-01-2013, 10:42
ale te żółwie mają może z 7-8 cm
długości!!!???

to raczej nie możliwe bo moj mały poszeżył pancerz o 1 cm przez rok a one przez 7 nic

Aleksander
15-01-2013, 12:34
Hmmm, jeśli nie wiesz, od jakich swoich rozmiarow żyły u poprzedniego własciciela, to trudno stwierdzic cokolwiek o tempie ich wzrostu u niego. Poza tym zolw rosnie bardzo wolno i przez dlugie lata. Powolny wzrost to nie powod do zmartwien. To raczej normalna sprawa. Zreszta kazdy przypadek jest inny i trudno cokolwiek orzekac kategorycznie.

Natalia

JoShi
16-01-2013, 02:21
>Powolny wzrost to nie powod do zmartwien. To
> raczej normalna sprawa.

Powodem do zmartwien moze byc raczej zbyt szybki wzrost...

Mam samca, ktory ma prawdopodobnie cos miedzy 20 a 30 lat. Mieze go czasem, mniej lub bardziej regularnie i choc nie widac przyrostow na pojedynczych plytkach pancerza, to urosl u mnie prawie centymetr. Gdybym nie zapisywala sobie tego, to nigdy bym nie uwierzyla...

42d3e78f26a4b20d412==