PDA

Zobacz pełną wersję : Co robicie ze zwierzętami na okres wakacji?



Moby_
10-11-2013, 11:48
No wlasnie, co robicie na wakacjach? szczegolnie chodzi mi o jaszczurki, bo z wezami mniejszy problem. Macie jakies inne sposoby jak opieka rodziny lub przyjaciol?

Biber
10-11-2013, 11:51
programatory czasowe i termostaty załatwiają sprawe :) jeżeli chodzi ci o żywienie to nie ma innego wyjścia jak to zeby ktoś inny karmił :) chyba że zbudujesz urządzenie wrzucające świersze podłączone do programatora to by było spox :)

Moby_
10-11-2013, 11:54
no wlasnie zywienie jest najgorsze, o ten problem mi chodzi. Moze mozna by zostawic martwe swierszcze w jakims pudeleczku ? Tylko nie wiem, czy jaszczury beda chetne na martwe nieruszajace sie jedzonko. Btw. ile gekony (coleonyxy) moga wytrzymac bez jedzenia?

ironkapela
10-11-2013, 13:14
Jezeli jest w okolicy jakis dobry sklep zoologiczny, to mozne dac tam do "hotelu". Jezeli nie to pozostaje elektronika i rodzina albo znajomi :]

Biber
10-11-2013, 13:42
dać dorosłej jaszczurce mysiego noworodka to wytzyma tydzień bez żarła :) najprostrze rozwiązanie :)

iguana_12
10-11-2013, 13:48
Jak ja wyjezdzam na wakacje to nie musze sie martwic o zwierzeta, bo wszystkim zajmuje sie moj ojciec. Zostawiam mu plan wedlug ktorego ma opiekowac sie gadami i wszystko. dwa razy bylem w tym roku na wakacjach po 2 tygodnie i jak wrocilem bylo wszystko w porzadku tylko musialem troche w terra posprzatac :)

coolary
10-11-2013, 15:22
Automatyka w dużym stopniu rozwiązuje problem ale karmienie i UTRZYMYWANIE terrarium w czystości jest równie ważne. Jeżeli chodzi o karmienie z wężami nie mam problemów niestety nikt z domowników nie uprzątnie terrariów... dlatego jestem przez gady w pewnym stopniu "uwiązany" i nie moge sobie pozwolić na wyjazd dłuższy niż 7 dni.

Ciapek_anolis
11-11-2013, 02:00
u mnie pozostaje hotel dla zwierzaków lub kumple którzy tez maja jaszczurki bo rodzice powiedieli że tego nie dotkna!!:D

42d3e78f26a4b20d412==