PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie plis..... :(



SZ_Ray
16-01-2013, 11:49
Mam żółwia od 2 tygodni i utrzymuję go na Gammarusie i gotowanym miesie kurczaka. Chcialbym sie dowiedziec czy to co robie jest dobre i co moge mu jeszcze podawac. Liczę na Wasze posty i odpowiedzic.

Fivkaaa
16-01-2013, 12:00
Nie dawaj im gotowanego kurczaka, tylko surowego. Nie karm ich ciągle gammarusem, bo to tak jakbyś ty ciągle jadł suchą bułkę. Poczytaj w opisie co jedzą czerwonolice.

koleś
16-01-2013, 12:54
dawaj filety ryb słodkowodnych
od czasu do czasu kup mu kilka rybek (np mieczyków)
owady
dżdżownice
oraz (jeżeli będzie jadł) troche pokarmu roślinnego typu banany liście sałaty (nie dawaj kapusty!)

MataManX
16-01-2013, 12:56
SZ_Ray napisał(a):

> Mam żółwia od 2 tygodni i utrzymuję go na Gammarusie i
> gotowanym miesie kurczaka.
co ci odbiło czy widziałeś kiedyś stołówkę dla żólwi w której serwują gotowanego kurczaka przecież one jedzą tylko surowy pokarm.
chłopie czym ty go żywisz gamarus nie ma żadnych właściwości odrzywczych zazwykle jest zleżały i nie zawiera już witamin. powinieneś go karmić :
rybami w całości (żywymi, suszonymi, mrożonymi) ewentualnie filetami
mięso moze być ale w żaden sposób przetwożone surowe i bez tłuszczu
zapewnić mu dostep do roślin wodnych aby je mógł też podjeść
jeśli nie masz świetlówki podawać witaminy A i D3
zamiast ryb może być inne mięso ale tylo jako pokarm uzupełniający to samo się tyczy gamarusu i innego suszu (poza suszoną stynką ona zawiera dużo wapnia)
poczytaj w opisie gatunku jak powinieneśgo żywić

Chcialbym sie dowiedziec czy to co
> robie jest dobre i co moge mu jeszcze podawac. Liczę na Wasze
> posty i odpowiedzic.

poczytaj opis zwierzęcia zanim zabierzesz się za jego hodowlę

SZ_Ray
16-01-2013, 13:24
O jaką świetlówkę chodzi ?? I wlaśnie czy moge mu kupic czasem jakąs rybkę akwariową i czy on ją sobie schrupie ? Wiecie ja jestem nowy jesli chodzi o zolwiki a dzieki Wam na pewno pomozecie go wychowac na duzego bydlaka :) poki co dzieki za rady !!!!!!

mordd
16-01-2013, 13:25
W zasadzie juz sezon wiec maksymalnie korzystaj :
-już można znaleźć dżdżownice (a kupić cały rok) - to świetny pokarm, ale lepiej przetrzymać je np w wilgotnym włóknie kokosowym żeby oczysciły kichy - lepiej trzymać w lodówce - można w zasadzie tygodniami.....
- posłuchaj tych, którzy doradzają rybki, ale z naciskiem na całe a nie filety - jeśli masz warunki wsadź je na kilka dni do akwarium i nakarm pokarmem roślinnym. Bez trudu kupisz też mrożoną stynkę.
- jeśli kupiłeś już gammarus lub jakieś gotowe pokarmy, to oczywiście nie wywalaj, też je podawaj, ale z umiarem
- w sklepach wędkarskich bywa duża ochotka a w akwarystycznych drobniejsza (nie wiem jaki żółwik)
- jeśli już kurczak to surowy i raczej bez przesady
-wszelkie ślimaki mile widziane.....

SZ_Ray
16-01-2013, 13:32
Ale czy mały zółwik czerwonolicy bedzie to wszystko jadl ?? To jest moj najwiekszy problem ze boje sie ze moze byc za maly na taki pokarm :P

mordd
16-01-2013, 13:42
W zasadzie poszarpać sobie może dowolny rozmiar, ale rybki wybierz mniejsze (lepiej, żeby zjadł całą a nie szarpał i wyjadał mięso), dżdżownice zje nawet sporą, ale jakbyć kupował to wybierz rozmiar "piccolo", ochotka bez problemu, ślimaki z akwarium (świderki twarde, ampularie tylko małe, zatoczki!!! ile wlezie - to te małe, które wszyscy tępią) a na małe ślimaki z ogrodu za wcześnie. Jednym słowem to co się da kup w pasującym rozmiarze a z resztą da sobie radę. Rybki mrożone po prostu pokrój (dżdżownice też można).

SZ_Ray
16-01-2013, 13:52
To wszystko dostane w wedkarskim albo zoologicznym ????? Bo ja mam dziwne wrazenie ze w mojej mieścinie ze tego nie dostane :/

mordd
16-01-2013, 14:03
W sumie tak, ale jeśli to na prawdę mieścina, to pewnie nie ma potrzeby sprzedawania dżdżownic w sklepie... Nakop na jakiejś łące...... W razie czego przy okazji kup lub nałap dżdżownice na zapas - akurat ten pokarm można bardzo długo przechowywać (nie wspomnę o tym, że można je po prostu hodować). Mrożona stynka w zamrażalniku też może leżeć. Jeśli chodzi o ślimaki i rybki to większość akwarystów będzie ci mogła pomóc (a w sezonie lasek, łączka, stawik...). Teraz jest nie wygodny moment, bo bez zaplecza w postaci sklepów warto mieć zamrożone zapasy - rozejrzyj się co jesteś w stanie teraz wykombinować a potem byle do wiosny....... za chwile będzie łatwiej. Jeśli masz problemy zakupowe to rób zapasy przy okazji (jako uzupelnienie możesz mrozić nawet koniki polne i inne ląkowe robale (i tu mnie zlinczują:)

Irtysz
17-01-2013, 11:33
Jesli chodzi o rybki to ja zrobilem to tak wrzucilem jednorazowo 20 gupikow, maja domki oraz miejsce gdzie moga sie chowac (kamienie) (roslinki w przezroczystych butelkach z otworami), normalnie je dokarmiam, ryby sie rozmnazaja. A zolwie maja radoche jak od czasu do czasu udaje im sie zlapac rybe. Taki mini ekosystem. Slimaki tez mialem wrzucilem 30 sztuk po dwoch dniach nie bylo zadnego widac, a akwarysci tak narzekaja ze ciezko je wytepic.

Jędrek
17-01-2013, 14:39
Co do rybek żywych. Mój zjadł jedną, a z czterema żyje w przyjaźni. Jeśli nie chcesz trzymać rybek, to trzeba je zabić przed podaniem. I poszukaj stynek, bo inne w sklepach sprzedawane są po 2 zł i więcej, a potrzebujesz 1-2 dziennie. Stynki są dużo tańsze

42d3e78f26a4b20d412==