PDA

Zobacz pełną wersję : BioRept L - czy są ne dobre dla mego greka?



Albi
19-01-2013, 07:07
Tak jak w temacie, w domu od paru miesięcy mam pokarm granulowany BioRept L firmy..Tropical i chciałam się spytac czy dają one cos żółwiowi, czy moge znich zrezygnowac i zastąpić jakimiś witaminami. Słyszałam o różnych: firmy Sera i innych. Więc może ktos doradzi? A i jeszcze jedno pytanko dodatkowe, czy ktoś z Państwa wie czy zółwiom ( w moim przypadku greckim) można dawać kiełki rzodkiewki? Wiem, że liście owszem, ale czy kiełki? Ostatnio mama wpadła na pomysł zasiania owych nasion (rzodkiewkowych ^^) i później urzywac jako dodatek do kanapek, ale może żółw z tego też bedzie miał korzyść. Proszę o odpowiedź.

MataManX
19-01-2013, 07:24
poczytaj co jest w składzie tego pokarmu jak się nie mylę to w nim jest dosc dużo składników zaiweajacych białko i tłuszcz dzieki którym zwierze fakt będzie rosło ale nie będzie prawidłowo odrzywione i nie będzie miało wystarczajacych ilości witamin ogólnie dla greka najlepszym pokarmem będzie zielenina z niewielkim dodatkiem owoców w rzadnym wypadku nie traktuj tego pokarmu jako pokarmu podstawowego

Albi
19-01-2013, 08:33
Daje to jako "skruszony dodatek" co pare dni (co 2, co 3). Na wszelki wypadek podam skład granulatu :):
Proteiny zwierzece, proteiny roslinne, węglowodany, błonnik, tłuszcze zwierzece i roślinne (i tu miał Pan rację) , podstawowe substancje mineralne w tym:wapń Ca, magnez Mg, fosfor P, pozostałe makro i mikroelemanty oraz specjalie dobrany zestaw witamin uwzględniajacy metabolikę organizmu żółwi ladowch. Granulat zawiera dodatkowo specjalne, odżywcze dodatki uszlachetniające (?): USA SOYE i ALGEN EXTRAT.

MataManX
19-01-2013, 08:55
podawaj to jak najrzadziej tylko jakoprzysmak jeśli to lubią z tego co piszesz to jest poprostu bomba kaloryczna a te wszystkie składniki znajdziesz w roślinkach :) a pozatym nie wiem po co w składzie diety żółwia jest białko zwierzęce fakt że się żywią padliną ale są to tylko wypadki max kilka razy w roku kiedy mają do niej dostęp
a przede wszystkim nie pisz do mnie na pan :P nie jestem tylko 4 lata starszy :P

Aleksander
19-01-2013, 10:03
Albi, niedawno poruszany był temat gotowych pokarmow i doszlismy do wspolnego chyba wniosku, żeby unikać tego typu produktów. Nawet zima możesz w sposob urozmaicony karmić żółwia. Takie gotowce to troche lenistwo, w dodatku niezdrowe dla zolwia;)
Kiełki rzodkiewki moje zółwie bardzo lubią. Zresztą nie tylko rzodkiewki, więc spokojnie możesz podać co jakiś czas.

Pozdrawiam
Natalia

Albi
20-01-2013, 04:17
Do MataManx'a: Sorrcia, ale chciałam być tylko grzeczna ^^ Następnym razem będe unikać słowa "Pan". Ale sa ludzie do których trzeba mówić "Pan" bo inaczej można mieć u nich przerąbane (mówie o ludzich w wieku 16/19 lat - w innym wypadku (u ludzi starszych) nawet trzeba) ... jeszcze raz przepraszam.
Do Aleksandra: Dziękuje za odpowiedź,a co do kiełków wszelkiego rodzaju, mam zamiar zaczac hodować ^^ Już rzodkiewka się kiełkuje, a jak tylko znajde rzeżuche, to i ona dołączy do mojej kolekcji... hmmm... jakie jeszcze kiełki można podawac żółwiom?

Aleksander
23-01-2013, 02:10
My podajemy szerokie spektrum;))
Słonecznik, soja, czarna rzepa, rzodkiewka, soczewica, pszenica i pewnie jeszcze kilka innych rodzajów też by się znalazło.

pozdrowienia
Aleksander

42d3e78f26a4b20d412==