PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie zolwia



Andriusza
22-01-2013, 17:11
Otoz moj maly czerwonolicy dzis zrobil dosc niepokojaca mnie rzecz. Zjadl, przepraszam za wyrazenie, swoja "kupke". Zdarzylo sie to juz po raz drugi, albo trzeci na przestrzeni 3 miesiecy. Moze i zdarza sie to czesciej, ale ja tego nie widzialem, w koncu nie siedze przy nim caly dzien. Po moim ostatnim poscie dotyczacym pokarmu dla zolwi, poszedlem za rada MataManX-a i zaczalem karmic zolwia raz dziennie. Wczesniej bylo to dwa razy dziennie, ale w sumie moglo sie to skonczyc otluszczeniem watroby, wiec rada jest jak najbardziej sluszna. Ta dziwna sytuacja dzis byla wynikiem zapewne wielkiego glodu mojego podopiecznego, ale jak wszyscy wiemy sa one "wiecznie" glodne i taka zmiana w karmieniu nie zaszkodzi mu przeciez w zaden sposob. Pytanie, tylko, czy to co on dzis zrobil, mu nie zaszkodzi. A jak bedzie sie to zdarzalo czesciej? Nie widze zadnych oznak, zeby jego dzisiejszy wybryk jakos mu zaszkodzil. Swoja porcje ochotki z krewetkami zjadl z wielkim apetytem. Podobno nawet jedna z larw wyskoczyla mu przez nos, tak sie spieszyl. No, ale caly czas mnie niepokoi, czy te, badz co badz, chyba szkodliwe produkty przemiany materii mu nie zaszkodza jakos. Czy ktos z Was spotkal sie z takim zachowaniem? Bo ja juz nie wiem co mam robic. Ten maly caly czas mnie zaskakuje. A teraz sobie tak slodko spi :) Ehh, rozczulajace. No nic, czekam na rady.

marioh
22-01-2013, 22:47
Myślę,że nie ma się czym przejmować,bo u mnie sie zdarza podobnie-a mam dwa czerwonolice.Zauważyłem to już dawno,ale myślałem,że one tylko łapią swoje odchody i je zaraz wypluwają(jak jakaś rozdrabniarka)-przynajmniej jest tak u mnie.Pewnie przy tym jakąs część połykają,ale nie widzę,żeby z tego powodu coś im dolegało.

MataManX
22-01-2013, 23:20
Nie wiem czym to jest u żólwi spowodowane ale jest częste u gryzoni np w ten sposób są odzyskiwane elementy których zwierze nie zdążyło strawić

Mustel
23-01-2013, 00:17
Zastanowiłbym się nad podawaniem żółwiowi witamin i mikroelementów. Widocznie ma on większe zapotrzebowanie na te składniki niż otrzymuje w podawanym pokarmie. Jedząc kupkę uzupełniał braki.
Popzdrawiam

Andriusza
23-01-2013, 03:07
A propos witamin, to dostaje je raz w tygodniu w postaci 1-2 kropel Reptilinu Sery, jakoze zolwik jeszcze maly. No ale przynajmniej sie uspokoilem, ze nic mu nie zaszkodzi. Dzieki za odzew.

krist
24-01-2013, 15:01
U mnie jest to samo nieraz widziałem jak jeden podjadał kupke drugiego...(beeee) ale po tym jak dostały mięsko (chude) jakiegoś ssaka, więc jeśli żółwie czerwonolice niezbyt dobrze trawią mięso ssaków to musi być poczęści wydalane w pełni nie strawione dlatego zostaje powtórnie zjedzone... Taka jest moja teoria może się mylę!? jest to nieodosobniony przypadek nieraz widziałem jak pies wygrzebywał z piasku kupki kota i je zjadał... czy ktos mi to mógł wytłómaczyc?.....

42d3e78f26a4b20d412==