PDA

Zobacz pełną wersję : budowa terrarium dla stepowego



eN
25-01-2013, 08:03
hej

właśnie zastanawiam się nad budową terrarium dla stepowego.
Jak radzicie zbudować takie miejsce? i z czego ?

Same szyby ?
płyty OSB ? (co to w ogóle jest ..wielokrotnie przebija się na forum)
coś innego ??)

nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim, właściwie to dopiero rozpoczynam naukę na ten temat, a więc chętnie wysłucham waszych propozycji, opinii.

pozdrowienia
en

MataManX
25-01-2013, 08:20
osb najlepiej :) będzie ułatwiona sprawa wentylacji
http://www.terrarystyka.com.pl/galeria/fotki.php?id=70wa
tu masz przykładnie urządzone akwa dla stepowców z dość ciekawym patentem półpiętra dla zwiekszenia powierzchni :)

dr Robert
25-01-2013, 13:41
Tylko, ze w tym terrarium biedny zółw zupełnie nie ma możliwości zakopania się, dla stepowca to absolutnie ważna rzecz.

MataManX
25-01-2013, 15:12
fakt jednak w większości terrariów tego nie przewidziano a szkoda :(

JoShi
28-01-2013, 02:22
> Tylko, ze w tym terrarium biedny zółw zupełnie nie ma
> możliwości zakopania się, dla stepowca to absolutnie ważna
> rzecz.

Dlaczego tak myslisz. Rzucasz takie opinie nie majac zielonego pojecia na temat rzeczywistych wymiarow tego terra. Tak sie sklada, ze zdjecia ma ktore wskazal MataManX przedstawiaja moje terrarium i tak sie rowniez sklada, ze zdaje sobie sprawe z potrzeb zolwi stepowych. W tym terrarium moje zolwie mogly sie zakopywac w 15 cm warstwie podloza. Wtedy im to wystarczalo, teraz maja nowe terra, z grubsza warstwa i o wiekszej powierzczni.

JoShi
28-01-2013, 02:49
I jeszcze jedno... Gdybys chociaz obejrzal te zdjecia to zauwazylbyc tam zolwia i wiedzial byc jaka jest skala.

dr Robert
29-01-2013, 07:06
Nie rzucam opinii, tylko z tych zdjęć nie można wywnioskować, ze w ogóle jest tam możliwość zagrzebywania się. Jak widać to nie tylko moje wrażenie. Zdjęcia obejrzałem, nie wiem o co chodzi z tą skałą i do kogo ta uwaga.

Hecia
30-01-2013, 02:10
Chyba chodzi o skalę a nie o skałę (wielkość terra w stosunku do żółwia)

JoShi
30-01-2013, 05:35
Oczywiscie, skala = rozmiar w porownaniu z mieszkancem. A dla uwaznych obserwatorow latwo wynika, ze w porownaniu z wysokoscia zolwia przewidziana jest dwukrotnie wieksza grubosc podloza. Trzeba tylko troche szczerych checi i trzeba sie wyzbyc odruchu krytykowania czegos, co zamieszczone jest "u konkurencji"

42d3e78f26a4b20d412==