PDA

Zobacz pełną wersję : COs o zolwiu greckim??



_MaRcIn_
25-01-2013, 10:14
Witam!!!Z zolwiami mam juz do czynienia 13lat,ale w te wakacje moj zolw stepowy,ktorego mialem prawie 12lat i ktorego kupilem o handlarzy za wschodniej granicy zaginal w lesie.Po miesiacu odnalazl sie.....ale uwaga nie ten tylko inny stepowy,a w nastepnym tygodniu znalazl sie jeszcze jeden zolw......tez nie moj.Dodam jeszce ze zolw zaginal mi w puszczy bolimowskej tj.niedaleko Skiewniewic.Ow znaleziony zolw jest gatunku greckiego.jego skorupa ma ok 20cm dlugosci,jest w doskonalej formie, zadnych pekniec skorupy,uwielbia jedzenie,zwlasszcza cykorie,salate.Moje pytanie jest nastepujace.ile ten zolw moze miec lat?chcialem sie jeszcze dowiedzies jak powinien byc hodowany,tzn. w jakiej temp i itp.?dodam ze w chwili obecnej zolw nie ma terrarium,mozna powiedziec ze jest caly czas na wolnosci,chodzi sobie kiedy chce i je sobie kiedy chce!!!!

Jojek
25-01-2013, 10:25
Zajrzyj do opisu http://terrarium.com.pl/zolwgrecki.php
Kup też sobie jakaś książkę. nie polecę Ci żadnego tytułu ale myślę że zaraz ktoś podpowie jaka książka będzie najlepsza. Na książkach nie oszczędzaj. Lepiej wydać na książki niż na weterynarza.

Pozdrawiam

elegans
25-01-2013, 14:41
Księgarnia z zagraniczną literaturą terrarystyczną: rio.com.pl
Książka "Żółwie lądowe" - Marko Szapkarow-Orłowski
Strony internetowe, na których znajdziesz wiele, naprawdę cennych informacji o żółwiach lądowych, literaturę i czasopisma:
www.chelonia.org,
www.testudomaniac.com,
www.landschildkroeten.com( chwilowo niedostępna ),
www.tortoisetrust.org,
www.villa-testudo.de,
www.kingsnake.com( świetne zdjęcia! ),
www.turtlewelt.de,
opisy gatunków na www.terrarium.com.pl, czyli na tej stronie,
jest jeszcze wiele innych świetnych stron, które można znaleźć poprzez wyszukiwarki zagraniczne, również i polskie, oczywiście wybierając opcje "światowy internet". Wyszukując możesz wpisać nazwę łacińską danego żółwia- na pewno znajdziesz wiele interesujących informacji.
Pozdrawiam!!!

gurehgvue
15-02-2013, 14:12
Witam!

W numerze magazynu terrarium było dużo na temat żółwai greckiego. Proszę o kontakt w tym celu. Polecam książkę Państwa Szapkarow - Orłowskich "Żółwie, moje hobby" bardzo ciekawa pozycja!! A co do wieku, trudno jest stwierdzić ile moze miec lat, można obliczyć przypuszczalny wiek żółwia. Proszę o kontakt pana ze mną!

42d3e78f26a4b20d412==