PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne zachowanie



dj_maga
26-01-2013, 03:43
Kupiłam sobie markera i chciałam go "wypróbować"...narysowałam kropke(ok. 1cm) na szybie akwarium cześka, mojego żółwia czerwonolicego...jak to tylko zobaczył zaczął machać łapkami jakby to był jakiś okres godowy:D...to wyglądało naprawdę śmiesznie jakby siem bawił w jakieś czarowanie...czy to możliwe żeby żółw pomylił sobie kropke z samicą??:D aha i żółwik ma dopiero roczek. I przy okazji chciałąbym siem zapytać, bo karmie go takimi pałeczkami kolorowymi dla żółwi, bardzo mu to smakuje(karmie go tym ponad 3 raz dziennie) i przez ten cały rok jego skorupa urosła do 13 cm...czy to normalne....czy za dużo go karmie(ale jest naprawde bardzo silny)

MataManX
26-01-2013, 03:51
13 cm na rok to b. duzo (normalnie żółw to osiąga ok 2 roku życia)karmienie powinieneś już jakiś czas temu mu ograniczyć żółwie do 6 mies karmi się codziennie (1 raz) od roku do dwuch lat co drugi dzień a żółwie starsze niz 2 lata 2-3 razy w tygodniu więc twoja dieta jest dla niego zbyt obfita jeśli jest to samiec to przyrost jest stanowczo zbyt duży powienieneś go obejrzeć dokładnie czy nie ma znieksztauceń krzywiczych spowodowanych monotonną dietą, gotowe pokarmy nie są najlepszym wyjściem powinien jesć dużo rybiego mięsa, powinieneś mu podawać żywe rybki, mrożone lub suszone stynki mięso, dżdżownice, możesz mu świerszcze od czasu do czasu podać lub mieso ssaków raz na jakiś czas ale nie jako główny element diety ważne są jeszcze rośliny wodne które powinien dostawać i sobieskubać wedle woli co do zachowania to nic dziwnego w nim nie widzę martwił bym się raczej o jego dietę

dj_maga
26-01-2013, 09:54
nie on nie ma żadnych objawów krzywizny...jest to naprawde śliczny żółwik...na tylko jeden odcisk na skorupie(jak jest łuska to to jest delikatnie w dół), ale to prawdopodobnie spowodowane tym, że przenosi na skorupie kamienie, przenosi grzałki, przeciska się przez mniejsze od siebie miejsca itp. ale dzięki za radę...trzeba będzie zastosować tą diete...tylko bedzie mi go szkoda...tylko wystarczy koło niego przejść a on już do mnie biegnie i "skacze po akwarium"...kilka razy o mło z niego nie wyszedł...wyciągnął się na łapkach...ale dla upewnienia się to PROSZE, JEŚLI MACIE GDZIEŚ JAKIEŚ ZDJĘCIE Z DELIKATNĄ OZNAKĄ KRZYWICY TO WYŚLIJCIE MI DLA PORÓWNANIA....mój e-mail: maga12@op.pl
aha i słyszałam też taką wersję, że jeżeli żółw ma przyjazne otoczenie, duże akwarium do szybko rośnie...

dj_maga
26-01-2013, 09:56
aha i jeszcze jak go kupiłam do już miał jakieś 5-6 cm...ma troche tłuściutki tyłeczek...ale fakt bardzo szybko rośnie...

MataManX
26-01-2013, 10:03
zbyt szybko na znieksztaucenia skorupy nie ma wpływu otoczenie a jedynie dieta i to czy ma odpowiednią ilość witamin cieszę się tym że szybko rośnie jednak jest to nieprawidłowe co do krzywicy to płytki nie powinny się wyróżniać nie powinien mieć żadnych wybrzuszeń a płytki powinny być ładnie i symetryczne

Turtle boy
23-02-2013, 09:47
Za dużo go karmisz co ty dorosły powinien być karmiony 2-3 razy w tygodniu dużymi porcjami lub przez cały tydzień małymi!!! A ta kropka to tylko taka ciekawostka dla niego.

42d3e78f26a4b20d412==