PDA

Zobacz pełną wersję : Zółw stepowy



dafit
04-02-2013, 11:19
Nie wiem czy ktos tutaj juz pisał cos podobnego czy tez nie ale chciałbym sie dowiedziec czy mozliwe jest zaadoptowanie od kogos czy tez otrzymanie skąds żółwia stepowego,najlepiej za free ew. za malą kwotą. Czy są jakies schroniska czy cos takiego gdzie ludzie oddają swoje żółwie?Moze sie ktos orientuje w czyms takim? :-) Chciałbym zdobyc gdzies drugiego żółwia stepowego ale nie stac mnie na to zeby zapłacic 200 zł za małego żółwika.

MataManX
04-02-2013, 11:29
jak nie masz 200 zł na żólwia to zastanów się czy masz tyle kasy żeby zapewnić mu dobre warunki jednak próbuj na forum oddam

dafit
04-02-2013, 11:38
Warunki chyba jednak mam bo mam żółwia stepowego juz 10 lat i ani razu nie miałem z nim problemów zeby mi chorował czy cos :) Wiec chyba jednak nie jest mu zle?A na forum oddam bede próbowac :-)

MataManX
04-02-2013, 12:37
looz jak masz wystarczająco duże terra nie ma przeciwskazań możesz też zajrzeć do zoo tam je często chcą oddać bo cierpią na ich nadmiar

OBMAB
04-02-2013, 12:39
żółwia stepowego za 200zł to chyba z papierami lub z CITES ???
żółwie stepowe można kupić za 60-80 zł (keine papieren:))))
ale za 200zł żeby żółwia stepowego sprzedawać to trzeba być zdziercą i prostakiem , bo za tyle to można kupić dużego (20cm)żółwia greckiego z papierami!
p.s
nie wiem gdzie mieszkasz ale radze ci popytać w sklepach zoologicznych, lub poszukać w jakiś ogłoszeniach.

aleksandra
04-02-2013, 12:53
hm... i przez te 10 lat w jakich warunkach trzymałes tego żołwia,,???Bo 10 lat temu malo kto wiedził jak nalezy sie opiekowac zółwiem,,nie mówię nawet o pojęciu takich słów jak " terrarium" UV" itp. Był tu jakiś człowiek który tez uważał ,ze ma zdrowego żółwia dopóki nie wysłał nam zdjęcia...............Moze tylko Tobie się wydaje ,ze jest on zdrowy..
10 lat temu mało kto miał terrarium,,większość żólwi spedzała zywot na podłodze pod kaloryferem,,,,
aleksandra

Paulazz
04-02-2013, 12:55
no nie wiem w naszych hipermarketowych zoologikach takie 3-4 cm greckie chodzą za 300-400zeta... to dopiero zdzierstwo... i co z tego że je smarują oliwką i sie błyszczą jak i tak są marne

dafit
04-02-2013, 13:45
Oj alexandra jakas ty mądra :) Masz racje ze 10 lat temu mało kto wiedział jak postępowac z żółwiem,mój terrarium ma,jednak nie skazuję go na to zeby siedział w nim cały czas i jak ma ochote to łazi sobie po moim pokoju a wtedy tez ma możliwosc grzania sie pod lampką która sobie stoi koło mojego łózka.Niewazne zresztą. Zanim sobie sprawiłem żółwia to przeczytałem chyba ze 2 ksiązki jakie były dostepne w bibliotece na ten temat wiec nie miał sie mój zółw od początku tak zle :) Co do cen to niestety tutaj gdzie ja mieszkam nie widziałem żółwia stepowego taniej jak za 150 zł.Moze kiedys,jak kupowałem swojego ale nie teraz.W dodatku mozna kupic tylko takie malutkie,po kilka cm. Co prawda tez są kochane ale jednak chyba za male zeby przebywac z troche wiekszym żółwiem na tym samym terytorium.

MataManX
04-02-2013, 13:51
omab ale właśnie cały bajer w tym że żólw ma mieć papiery i być zdrowy co z tego że kupisz żólwia tanio jak wydasz więcej na weta albo szybko się z nim pożegnasz a pozatym lepiej kupować zwierze z papierem niż takie które w niewiadomo jakich warunkach do nas jechało nie wiadomo co w sobie nosi i na 100% nie będzie u nas miało się dobrze

Paulazz
05-02-2013, 04:26
ja kupiłam z podmiejskiego zoologika od starszej pani stepowego za 30zł... nie powiem ile mnie kosztował wet ... ale teraz jest ok

42d3e78f26a4b20d412==