PDA

Zobacz pełną wersję : Kryjówka stepowego



Magda Kusiak
08-02-2013, 12:53
A raczej jej brak. Mój George miał wstawiony do terra domek, w którym się czasem chował. Niestety, powoli z niego wyrasta, a wstawienie większego spowoduje, że w terra zrobi się ciasno. Więc stąd moje pytanie: czy jeśli ma tyle siana, że spokojnie może się zakopać, to może nie mieć osobnego "pomieszczenia" do chowania? Mogę mu dołożyc w jednym rogu więcej sianka do kopania, ale jak znam jego temperament, to i tak wszystko rozniesie :)

dr Robert
08-02-2013, 13:49
Przede wszystkim trzeba znacznie powiększyć terrarium, aby domek się zmieścił i było jeszcze sporo miejsca do biegania.

Yaqbi
08-02-2013, 13:53
ja rozwiązałem ten problem zwiększając grubość podłoża w terrarium do 10-15cm. Dzięki temu mogłem zakopać doniczkę, która jest domem mojego żółwia. Konstrukcja przypomina ziemiankę, dach jest na poziomie ziemi, więc żółw może sobie tam swobodnie chodzić, a jak chce się chować, musi biec na dół :)
Ale jeśli faktycznie nie masz miejsca na kryjówkę, to grubsza ściółka powinna rozwiązać sprawę kryjówki, żółw będzie mógł się swobodnie zagrzebać. Pozdrawiam

JoShi
11-02-2013, 07:18
Rozwaz moze taki pomysl. Konstrukcja drewniana lub z OSB, zajmujaca nawet 1/3 powierzchnii terra pod spodem kryjowka, z boku lagodnie nachylony trap i miejsce do karmienia lub wygrzewania sie na gorze... Dodam, ze w moim przypadku jest to konstrukcja ktora sie sprawdzila...

Magda Kusiak
12-02-2013, 10:24
Fajny pomysł :) Dzięki. Spróbuję go wcielić w życie za parę tygodni, jak będę miała czas na przebudowę terra. Na razie gadzina ma full siana i chyba jest zadowolony :)

42d3e78f26a4b20d412==