PDA

Zobacz pełną wersję : mięsożerca



Jędrek
10-02-2013, 12:59
Przepraszam, że nudzę o to samo, ale poprawy nie ma.
Od sierpnia mamy czerwonolicego. miał niecałe 4cm, teraz ma 12. I wciąż nie je zieleniny. Próbowałem dawać różności, stosować posty po 2 dni i nic. Czy to jeszcze młodość, przekora czy patologia?

Radek. P.
10-02-2013, 13:05
Male żółwie nie lubią zieleniny. Jak moje nie chciały to ich nie zmuszałem. Teraz i tak jedzą z zieleniny tylko rośliny wodne, takie jak moczarka kanadyjska i nużaniec olbrzymi. Spróbój im dać te rośliny, są dostępne w sklepach zoologicznych.

marioh
10-02-2013, 22:11
Jasne,że zjedzą(jak zgłodnieją),tylko że jezli mają do wyboru jeszcze mięsko to napewno wybiorą to drugie.U mnie ten mniejszy też nie lubi roślinek,ale ja go karmię oprócz kawałków rybek(nie upoluje sam żywej),mięska także wodzieniami(larwy komara)-przepada za nimi.

bruenor
11-02-2013, 02:35
Moje żółwiki miały w nosie zieleninę, do momentu, kiedy zasadziłem im roślinki w akwa…
Pierwszy dzień żadnego zainteresowania.. Potem podskubały liście i zauważyły, że wystają korzonki… Teraz roślinka wytrzymuje ok. 2 dni…

Zasadź im roślinkę w akwa. Jak nabiorą ochoty to same się nią zajmą… (daje im góra 2 dni;))

gooku
11-02-2013, 08:19
WItam
Mój mały żółw (6cm) lubi kazda roslinke z pocztaku mial zwartki i anubiasa. Anubiasa szybko wyjolem jak zobaczylem ze po 24godz ma powlowe liscie :P Zwartki wytrzymaly dluzej doslownie zrownal je z ziemia....

CO do rybek to dziwne ze twoj nieupoluje. Moze daj mu szanse. Moj jak sie zawzial to p zebre upolowal. Pielegnica byla wielkosci zolwia tzn dlugosc (6cm) :)

Jojek
11-02-2013, 11:03
Młode żółwie są mięsożerne a wraz z wiekiem stają się coraz bardziej roślinożerne. Ale pokarm roślinny powinno się im dostraczać od małego. Nie należy się przejmować jak go nie jedzą i co rusz próbować inny. Tak jak koledzy napisali najlepsze są rośliny wodne.

Pozdrawiam

Jędrek
11-02-2013, 12:56
W akwa ciągle jakaś roślinka pływa, szkoda, że nie zapisywałem nazw. Roślinak pływa parę godzin do dwóch dni, następnie pływają szczątki, ale bez śladów żerowania i nie widziałem żeby je zjadał. Konkretnie chciałbym wiedzieć W JAKIM WIEKU żółw zmienia dietę. (Wiem, że stopniowo, ale mniej więcej kiedy zaczyna i kiedy rośliny stanowią zdecydowaną większość?)

marix
12-02-2013, 02:06
Potrzymaj roslionke ze 3 tygodnie (przekladaj przy wymianie wody do nowej), to zobaczysz, ze jednak nie tylko jest niszczona, ale i znika!

Radek. P.
12-02-2013, 23:55
Rośliny nigdy nie stanowią zdecydowanej większości, tylko co najwyżej płowę, ale dawaj mu te rośliny wodne, to w koncu zacznie zjadać.

42d3e78f26a4b20d412==