PDA

Zobacz pełną wersję : Wszelkiego rodzaju porady......



gurehgvue
15-02-2013, 14:04
Jestem hodowcą żółwi od 1999 r. Mam 4 żółwie: 3 stepowe i greckiego. Mam juz pewne doswiadczenie i przeczytałem wiele fachowych pozycji, proszę wieć pisać chętnie pomogę: tartaruga@op.pl
lub gg: 5670475

Nook
15-02-2013, 14:46
przeciez kazdy kto tu trafia pisze na forum, po co ma pisac na maila skoro czytasz grupę, a dzieki termu skorzysta wiecej osob.

MataManX
15-02-2013, 16:28
heh możesz chcieć innym udzielać porad ale puki co ja ci udzielę jednej nie mieszaj gatunków !!! a zwłaszcza z takich które się w naturze niegdy spotkać by nie mogły bo w twoim porfilu widzę zdjęcie w jednym terra stepów i greka pomijam fakt że wygląda jakby były na piasku trzymane

poczta
15-02-2013, 23:27
Witam
Facet chce pomóc a reakcja jest taka jak by coś zrobił nie tak.
Sam MataManX często piszesz że jak ma ktoś więcej problemów to niech "wali na gg", zastanów się co piszesz a potem pisz a nie pisz a potem myśl

gurehgvue
15-02-2013, 23:32
Nie mieszam gatunków, jak nie wiesz to sie nie udzielaj !!

MataManX
16-02-2013, 01:25
Ja nie neguje tego że gurehgvue może udzielić wiele przydatnych porad. Ale jak patrzę w w jego profil i widzę zdjęcie na którym jest grek między dwoma stepami to wygląda jakby koleś mieszał gatunki. No sorry ale stepowy i grecki są na tyle sobie dalekie że nie powinny przebywać razem. A pozatym to zdjecie wygląda jakby były na piasku czego też za bardzo nie pochwalam. Jeśli trzymasz je osobno to wszystko ok ale jak trzymasz je razem to źle a pozatym chyba mogę wyrazić swoje zdanie ??

gurehgvue
16-02-2013, 01:28
Oczywiście że możesz wyrazić swoje zdanie, ciesze się że zwróciłeś mi uwagę. Ale żółw stepowy może przebywac na piasku!! Żółw grecki ma inne podłoże.

MataManX
16-02-2013, 01:41
przebywać możę ale mimo wszystko jest to dość ryzykowne

Aleksander
16-02-2013, 03:59
W pełni popieram opinię MataManXa - trzymanie żółwi stepowych na piasku jest wręcz karygodne, podobnie jak mieszanie gatunków (na swojej stronie piszesz o jednym terrarium).

Pomijam możliwość zapychania przewodu pokarmowego jeżeli jedzenie jest podawane na piasku. Ale może kolega gurehgvue powie nam, jak wygląda podłoże, na którym żółwie stepowe żyją w naturze, bo chyba nie mamy wątpliwości, że najlepsze będzie podłoże jak najbardziej zbliżone do naturalnego???

A tak na przyszłość polecam zapoznanie się z postami na forum, nawet ekspert może się z nich wiele dowiedzieć (temat podłoża był ze swego czasu najczęściej poruszanym tematem na tym forum), często bywa tutaj kilka osób doskonale znających żółwią problematykę i zapewniam, że dowiesz się tutaj więcej niż z jakichkolwiek książek w języku polskim!!!

Poza tym forum staramy się wyjaśniać wszelkie wątpliwości publicznie, chodzi przecież o szerzenie wiedzy wśród większej liczby osób!!! Zapraszam więc kolegę do wyrażania swoich opinii i udzielania porad hodowlanych publicznie, chyba że kolega boi się krytyki, albo wcale nie jest taki pewien prawidłowości swoich doświadczeń??

pozdrowienia
Aleksander

42d3e78f26a4b20d412==