PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka różnica w lampach ?



gooku
17-02-2013, 12:30
Witam....

Mam zamiar kupić znowu lampe UVB a wlaściwie jarzeniówke no i zobaczyłem że są trzy różne: repitsun 2.0, Iguana 5.0, reptisun 5.0 jaka jest miedzy nimi różnica bo wszystkie dają taki sam procent UVB, UVA i temp barwy. Jedyna roznica jest jak zobaczyłem to cena.... Ktora jest lepsza a moze drozsza nieznaczy lepsza?

Jędrek
17-02-2013, 12:53
Z reguły liczba po nazwie to procent UVB. W zależności od zwierza należy mu się odpowiedni procent. Chyba powinieneś sprawdzić owe reptisuny czy na pewno mają to samo UVB.
Dla czerwonolicego powinno być 5% (sprawdź jeszcze, w opisach, mogę się mylić).
Różnica w cenie może wynikać z marki.(?)

krist
17-02-2013, 13:28
Tak właśnie zależy od firmy... niby to samo a ceny znacznie się różnią, która lepsza? dobre pytanie trudno powiedzieć, nie masz możliwości i sprzętu aby sprawdzić jakiej firmy świetlówki naprawde mają te 5 czy 8% UVB!! a na oko to się nie da... trzeba zaufać producentom. Moim zdaniem wszystkie emitujące UVB będą dobre i tak po pół roku lub roku jak mało świecą trzeba je wymienić na nowe bo przestają emitować UVB !!! więc po co przepłacać? kup tę najtańszą wszystkie te firmy co je produkują są dobre. Mam Hagena ReptiGlo 5.0 i jest dobrze.

Jędrek
18-02-2013, 13:32
Kup najtańszą, ale z odpowiednim procentem UVB.

Jojek
18-02-2013, 14:37
Arcadia zaleca wymianę po roku. Wiem bo mam.

dr Robert
19-02-2013, 16:17
Tak zaleca, bo chce, żeby kupować jej świetlówki. Tak naprawdę to produkują je wszystkie w dwóch miejscach na świecie, potem każda z firm wrzuca swoje nalepki i pudełko.

42d3e78f26a4b20d412==