PDA

Zobacz pełną wersję : Wysepka



Neno
21-02-2013, 11:19
Rozpoczne od tego ze pisze o malutkim czerwonolicym! Jak juz wczesniej pisałem mały ma taka wanienke z wysepka (juz nie dlugo), wszyscy piszą że żółwiki uwielbiaja tam siedzieć i do wody schodzą tylko raz na czas! A moj jakos niechetnie na nia wchodzi, czasem ale sporadycznie i szybko schodzi żeby sobie poplywac! Do lapmy (ewentualnie do słonca) wystawia sie z wody...

Wiec albo tak lubi i koniec albo cos jest nie tak....??

Dzieki

Neno
21-02-2013, 11:28
Aha i jeszcze mi sie cos przypomniało :)

dużo teraz pada, moge dać mu trochę dzdzownicy? takiej z ziemi (no umytej oczywiscie)

krist
21-02-2013, 11:44
Jakoś nigdy nie przeczytałem "że uwielbiają" podaj przykłady kto tak napisał? wkońcu jest to żółw wodny!!! większość czasu spędza w wodzie(gdzie żeruje i śpi) na ląd wychodzi tylko aby się ogrzać w promieniach słońca... w akwa wychodzą na wysepke zazwyczaj po posiłku ( nie tylko) aby się wygrzać i dobrze strawić pokarm. jeśli są małe i jeszcze bardzo strachliwe wtedy wychodzą na wysepke jak nikogo nie ma w pobliżu! zresztą moje jak były takie tyci też żadko wychodziły żeby się poopalać, teraz mają ponad 10cm i też spędzają więcej czasu w wodzie. (ciągle głodomory przekopują kamyki za żarciem). Uspokuj się wszystko jest ok. i proszę poczytaj stare posty w/w temat był nie raz i inne tematy które bardzo poszerzą Twoją wiedze o gadzince.

krist
21-02-2013, 11:50
Widze że jednak nie czytałeś opisu lub starszych postów!!!!!! idziesz na łatwizne!!! OCZYWIŚCIE ŻE TAK!!!!!! możesz zebrać te po deszczu lub nakopać !!! (łopatą)

krist
21-02-2013, 11:56
jeszcze jedno hehehe już wszyscy wiemy że masz czerwonolicego... (dr.Robert zrobił swoje.. teraz przy każdym poście będzie pisać..;-)) prosze uzupełnij swój profil !!! zawsze w profilu można będzie sprawdzić o jakiego zwierza chodzi... i nie będzie takich niedomówień jak ostatnio..

LOU
21-02-2013, 11:58
Krist, przecież to dobrze, że Neno wciąż pyta!
Przy okazji uczą się też inni i można prześledzić sobie jak mu idzie hodowla ;-).
Mimo wszystko polecam czytanie wcześniejszych postów, sporo czasu zajmuje, ale niezwylke pouczające ;-)

A, powiem Ci Neno, że dżdżownice moja żółwiczka uwielbia ponad wszystko! Po deszczu łatwiej je znaleźć, bo wszędzie ich pełno!

krist
21-02-2013, 12:06
Tak dobrze przynajmniej nie popełni głupich błędów (takich jak ja..), nie była to reprymenda z mojej strony..(chociaż została tak odebrana) tylko chciałbym aby poczytał dostępne wiadomości na temat czerwonolicego

Neno
21-02-2013, 12:56
:) tak zrobie krist

a co do czytania innych (starszych postów) to przeczytałem ich bardzo wiele, ale funcja "szukaj" na tym forum jest najgorsza jaką w życiu widziałem, bez obrazy dla moderatorów :)

dzieki za odpowiedź!

Neno
21-02-2013, 12:59
a o tej wysepce że lubia na niej siedzieć przeczytałem na tym forum, na jakimś starym temacie :)

bruenor
22-02-2013, 00:23
EEE tam.

Żółw też człowiek :)

Moja żółwica uwielbia, (ale raczej to nie ja pisałem wcześniej) spać na wysepce pod żarówką. Po takiej kilku godzinnej drzemce ziewnie i wskakuje do wody.
Żółw z kolei większość czasu spędza w wodzie i bawi się setnie. Przekopuje żwir, zaczepia biedną roślinkę i stara się dostać do rurki po drugiej stronie szyby :)

Są jednak dni, kiedy zamieniają się i to żółw wyleguje się pod lampką.
Albo oboje pluskają się w wodzie i czując wiosnę żółw uderza w konkury. : ))
:) Ale to już tak jak u ludzi : )
Zależy od nastroju ;)

Kuki
22-02-2013, 02:05
Dżdżownice? Przecież mój żółwik się w nią wpląta i będzie miał dość oryginalny szalik:/ Nie mówiąc już o tym, że będzie ją jadł przez tydzień... Niee, ja raczej podziękuję:P

Turtle boy
23-02-2013, 09:35
Witam!!!

Jestem tutaj nowy wię mogę mieć jakieś problemy itp. pomóżcie mi oki (jakby coś).
Chciałbym się przedstawić jestem Łukasz mam 12 lat. Od prawie dwóch lat hoduję żółwiki czerwonolice. Kupiłem je jak miały roczek a więc 3.9.2004 powinny mieć 3 roczek. Są w pełni zdrowe mają piękny i mocny pancerz bez żadnych ubytków i wybrzyszeń. Według mnie Neno robi podstawowy błąd hodując młodego żółwia czerwonolicego w wanience z palemką i wysepką. Pojemnik ten niejest w stanie zapewnić odpowiednich warunków żółwiom, ponieważ jest mały niemożna zamontować ogrzewania a już napewno filtracji.

P.S. Moje żółwiki także od pewnego czasu niechcą się wygrzewać na mojej kamiennej wysepce (ok. 30 cm X 15 cm-wysepka). Niewiem czemu tak się dzieje zawsze bardzo lubiały nieraz potrafiły na niej spać do 2 godzin, a terz niechcą zachęcam je nawet pokarmem który sypię na wyspę wezmą go i zjedzą poza wyspą, ale żeby się wygrzewać to nie.

Turtle boy
23-02-2013, 10:04
Mam 14 lat pomyliłem się z liczeniem dat......sorki......

Turtle boy
23-02-2013, 10:05
błąd w pisaniu przepraszam raz jeszcze

MataManX
23-02-2013, 10:35
pokarm na wyspie im sypiesz czyś ty z byka spadł czy z krowy bo nie wiem co może tak porąbać one mogą jeść tylko w wodzie pomyśl czasem a to że nie wychodzą to jest wada wysepki najlewniej albo maja złe podejście albo na niej nie jest wystarczajaco ciepło aby wychodziły

Paulazz
23-02-2013, 10:57
dla mnie to sklepy zoologiczne powinny dostac zakas sprzegaży tych plastikowych "kup" bo to dla mnie sadyzm ...

a znęcanie sie nad zwierzętami jest karalne ---> przynajmniej tak mówią na discovery :)...


Neno nie masz czasu na klejenie albo pieniędzy to leć do sklepu kupuj akwa za 30zł w którym jest miejsce na wysepke grzałke i filtr i narazie z głowy żółwik mały więc wytrzyma... i powoli sie baw w klejenie ale baw sie wtedy jak żółwik bedzie miał gdzie sie rozprostować

Neno
23-02-2013, 11:01
ale oco chodzi z tym sypaniem pokarmu na wyspe???

Paulazz
23-02-2013, 11:05
wysepki mają taki niby pojemnik... ludzie ( bardzo z resztą inteligentni i oczytani) twierdzą że tam sie wkłada te malutkie czerwone robaczki w kostkach żeby żółwik wlazł i z tego zjadł ALE CI INTELIGENCI NIE WIEDZĄ ŻE ŻÓŁWIK TEL WOLI JEŚĆ PROSTO Z WODY!!!

krist
23-02-2013, 11:14
Nie woli, tylko tak może przyjmować pokarm, nawet jeśli na lądzie znajdzie coś do wszamania to zaraz to ściąga do wody gdzie może połknąć, czerwonolice i pokrewne jedzą tylko w wodzie dlaczego? dlatedo że nie mają języka aby przełknąć i posunąć pokarm muszą być w wodzie..

Jędrek
23-02-2013, 11:57
Kuki. Rzuć mu dżdżownicę, zdziwisz się. (Chyba) . One potrafią zjeść olbrzymie rzeczy (mój, mając 11 cm długości, zjada, bez gryzienia (duszkiem) 7 cm stynkę. Co do ilości pożywienia, to też zadziwiające ile one potrafią zjeść.

Turtle boy
23-02-2013, 13:03
MataManX Chyba się zdenerwowałeś, ale ja tak chyba dopiero trzeci raz robie. A robie to po to żeby zachęcić moje żółwiki do korzystania z części lądowej. Wiem że niekarmi się żółwi na lądzie ale one i tak jak złapią pokarm to idą do wody. Ale i tak ich niezachęciłem. Masz rację trzeba podsunąć chyba trochę gadżetów pod ląd i dopiero potem sprawdzić czy chcą wychodzić. Dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie masz racji pisząc że z czegoś spadałem........

MataManX
23-02-2013, 13:28
Skoro twierdzisz że nie spadłeś to możesz się tej wersji trzymać. Jednak dla żólwia polowanie na lądzie jest to coś takiego jakby ci kazać wyławiać ustami batony z dna wanny. Jak nie chce wychodzić na ląd to znaczy ze wyspa jest źle urządzona sorry że się jeże ale to jest poparte 9 letnim doświadczeniem.

A tak ogólnie witamy w terrarystycznej braci zawsze gościnnej i pomocnej. . .

krist
23-02-2013, 14:45
albo akurat nie mają na to ochoty, może temp. wody mają zbyt wysoką?(za mała różnica temp. wody a pow.ietrza?0 i dlatego nie chce wychodzić? (siedzi tam gdzie cieplej, hehe) tym bym się nie przejmował gadzinki mają też swoje widzi misie....

Turtle boy
24-02-2013, 03:49
Mają temp. 25 stopni (zalecaną) a powietrze jest w takiej samej temperaturze. może mają swoje widzimisie (hehe)

dj_maga
26-02-2013, 04:00
a mój żółw nie ma wysepki, choć akwarium jest duze...wody ma tyle żeby normalnie mógł wyciągnąć łepek. czesiek nie lubi pływać, ile bym mu wody nie dała to i tak by się na pazurku podtrzymywał, jak kiedyś wysepke zrobiłam, to na nią wogóle nie wychodził. wode ma 28 stopni, więc dobrze mu jest, jak miał niższą temperature(jak był mały) to nie chciał jeść. pozdro 600

Jojek
26-02-2013, 09:49
Gady energię do trawienia pożywienia czerpią z otoczenia. Nic dziwnego że nie chciał jeść skoro, z powodu braku wyspy odpowiednio przygotowanej i oświetlonej (ogrzanej), nie miał się gdzie wygrzać. 28 stopni woda a powietrze ma wyższą temperaturę? bo jak nie to jesteś na dobrej drodze do kłopotów z układem oddechowym. Brak możliwości osuszania co jakiś czas skorupy może doprowadzić do kolejnych problemów. Pozbawianie żółwia wyspy to jak brak budy dla psa podwórkowego.

42d3e78f26a4b20d412==