PDA

Zobacz pełną wersję : Żółw czerwonolicy wiosną



dafit
22-02-2013, 08:21
Bylem sobie dzisiaj w Zoo w Chorzowie i widzialem jak w jednym stawie pływała sobie duuuuza samica żółwia czerwonolicego.Widzialem te zólwie juz kiedys tam ale w lato a nie teraz w kwietniu!Czy ona przezimowała tam w tym stawie?Bo nie sądze zeby ja opiekunowie teraz w kwietniu wpuscili tam?!Zólwica wygladała wspaniale,wygrzewała sie na lądzie ale na mój widok szybko zsunęła sie do wody i zanurkowała ale po chwili wynurzyła sie i przygladała mi sie bacznie :-)

MataManX
22-02-2013, 08:42
tak tam żólwie zimują w stawie :)

dafit
22-02-2013, 12:21
MataManx a pytałes sie w zoo o samca czerwonolicego?Bo w prawie kazdym a zwłaszcza we wrocławiu mają ich nadmiar!We wrocku to mają ich tyle ze łazą jedne po drugich,pewnie ludzie przynoszą :( bo sie znudziły!Ja moze sie postaram z zoo o żółwice dla mojego stepowego bo tez widziałem ze mają ich troche za duzo jak na tamto terrarium.Bede sobie dzwonic w tej sprawie we wtorek :) A moze mi dadza?:)Mieli kilka duzych ładnych samiczek :-)

MataManX
22-02-2013, 12:25
wiem że maja zbyt dużo ale mi bardziej chodzi o kilka wizyt samca niż o pobyt stały troche mam kiepskie warunki jak dla dwuch żólwi a pozatym wiem że jak za 2 lata na studia wyjadę to będę musiał gadzine w domu zostawić więc wole puki co na głowe sobie nie brać dwuch żółwi jedynie wypożyczenie by mnie interesowało

dafit
23-02-2013, 10:53
To zlap sobie z tego stawu tam jakiegos młodego samczyka i potem go z powrotem tam wypuscisz :-d Bedą niezłe jaja :-D :-) ;-)

MataManX
23-02-2013, 10:59
jak taki kozak jesteś to go złap i mi przywieź :)

krist
23-02-2013, 11:07
jeśli mają nadmiar gadzin to z pewnością dadzą złapać tylko czy zgodza się z oddaniem gadzinki.... hehehe

Misieq
28-02-2013, 04:37
A czy w Polsce na wolnosci zolwie czerwonolice sie moga rozmnazac??
i czy maluchy przezyja zime (miedzy innymi mroz okolo -20 stopni C)??
Pozdrawiam

marix
28-02-2013, 05:13
Przezyc (w hibernacji i pod woda) - tak, bo przezywaja w Polsce bez problemu. A co do rozmnazania - watpie, bo raczej za niska temperatura do inkubacji jaj i zbyt krotkie lato.

Misieq
28-02-2013, 10:33
nie wiem czy nie bylo by przestepstwem wpuscic kilka sztuk w pobliskie bagna
ale najpierw trzeba miec swoje ;-P doradzcie czy za pare lat probowac czy nie
aha blotnych nie ma w sasiedztwie:-(
moze ktos z gmini przywiezie kilka sztuk(nadzieja)
Pozdrawiam

Paulazz
28-02-2013, 10:43
nie rozumiem... chcesz wpuścić w pobliskie bagna żółwie czeronolice? po co ?

Jojek
28-02-2013, 10:51
jest to zabronione poczytajcie sobie u mnie na dole strony
http://jojek.klub.chip.pl/hobby/poczatek.htm

Misieq
28-02-2013, 11:00
Dzieki nadzieja tylko w kims z gminy(moze ktos je przywiezie i sie zadomowia) albo w szczesciu zeby byly w okolicy zolwie warunki sa dobre dla zolwi blotnych
dzieki za posty

MataManX
28-02-2013, 11:56
jak warunki są dobre dla błotnych to w żadnym wypadku nie mozna tam wypuszczać czerwonolicych po pierwsze jest to bardzo dużym zagorżeniem dla polskiego żółwa a pozatym jest to zabronione prawnie

Paulazz
28-02-2013, 12:49
ale nie rozumiem dlaczego nie zostawic w spokoju te bagna... jeżeli nie ma tam czerwonolicych to znaczy że nie mogą tam być ... po przepraszam za słowo cholere ingerować w środowisko... zostawcie je w spokoju!!!

Paulazz
28-02-2013, 12:51
już w Australi ludzie kozy wstawili bo myśleli że tam im bedzie dobrze i bedą pożyteczne a teraz sa plagą i żra wszystko co popadnie przyczyniając sie do śmierci wilelu gatunków w tym kangurów <---- tak na marginesie

42d3e78f26a4b20d412==