PDA

Zobacz pełną wersję : grzałki z termostatem w skałce



Baku
11-11-2013, 18:48
co sądzicie aby zamórować taką w atlasie i zrobić skałke grzewczą ,,, mozna by ustawić temperature do jakiej skałka ma sie nagrzewać ?? czy nie wyjdzie ??

PRC
12-11-2013, 00:24
Ja taka grzalke mam w takiej tubie (np. w kiacairniach roze w nich daja).
W tubie jest grzalka zalana woda - i to sie grzeje do konkretnej temperatury, a jest ukryte w "otoczeniu"

Co do atlasu - pewnie zalezy jakiej mocy masz grzalke...
Ja mam 50W i dlatego wolalem ukryc ja w wodzie

Dominik1
12-11-2013, 05:40
niewiem gdzie jest zamocowany dokładnie termodstat w tej grzałce(dokładnie to czujnik) ale zapewne gdzieś niedaleko miejsca które grzeje , gips będzie się nagrzewał najpierw w miejscu gdzie grzałka go dotyka ciepło w gipsie powoli zostaje rozprowadzana na całą powierzchnie, wiec według mnie zanim nagrzeje sie powierzchnia skałki na której ma sie wygrzewać zwierz do powiedzmy dwudziestukilku stopni to temperatura tusz koło grzałki będzie tak wysoka że grzałka zostanie wyłączona przeż termostat:/ co za tym idzie nigdy nie osiągniemy porządanej temperatury na powierzchni grzałki.

Baku
12-11-2013, 05:56
hmm mozna to jakoś dopracowac ,, dać wyrzszą w środku ,, na początku będzie sie długo rozgrzewać ale to ciepło z środka będzie " wychodzić " na zewnątrz

ale moze być to zeczywiście problem ,,,

Dominik1
12-11-2013, 07:23
tak ale z tego co byłem oglądać teraz te grzałki one mają zakres pracy do 32st. wiec jeśli skałka będzie miała w najcieplejszym miejscu te 25 to uważam że to będzie dobrze ja bym ci proponował kupić 3 grząłki w cenie 6 zł o mocy 5-10 wat termostat w cenie 20 zł i po odpowiednim połączeniu mogłaby wyjść ci spora skałka grzewacza dająca sproro ciepła i dodatkowo jeszcze pobierająca mało prądu . Ja sie bawiłem w to toche inaczaj ale nie będe opisywał na forum bo znowu mnie ktoś zjeździ ze się nieznam i bawie sie w niebezpieczne rzeczy.

Marek69
15-11-2013, 03:17
Dominik ma rację ale grzałka nie powinna mieć więcej niż pięć wat to się nie będzie palić bez wody i możesz ją wykorzystać w skale .

42d3e78f26a4b20d412==