PDA

Zobacz pełną wersję : Żółwie Czerwonolice w oczku wodnym



Turtle boy
23-02-2013, 13:26
Czy ktoś hoduje żółwie czeronolice w oczku wodnym?? Chciałem się dowiedzieć czy jest to całkiem bezpieczne i czy rybki w oczku będą dobrze się czuły z żółwiami (i na odwrót). Oczywiście z żółwiami będę przyjeżdżał tylko w lecie i zawsze będę je miał na oku, a jak będę jechał do domu to będą zabierane. Czy ewentualne choroby ryb niebędą szczególnie groźnie wpływały na żółwie?? Proszę o odpowiedź oczko wodne będzie miało około 4000 litrów. Z rybami będą także żyły ślimaki wodne i rośliny.

MataManX
23-02-2013, 13:42
Spokojnie możesz trzymać w oczku czerwonolice latem. Z tego co piszesz masz 3 letnie żólwie więc są jeszcze dość wrażliwe. Trzymaj najlepiej je tylko latem im będa starsze tym dłużej będziesz mógł je trzymać w stawie. W chorzowskim zoo dorosłe zimują w oczku. Co do ryb to one żólwiom nie będą przeszkadzać a czasem posłużą im jako pokarm, ale to się będzie zdarzać na samym początku jak będzie im się chciało ganiać za rybami. Potem będą szukać łatwiejszych zdobyczy. Jak jest z chorobami nie wiem, ale jeszcze nie znam rzadnego przypadku żólwia który by zachorował przez pobyt w stawie. Ogólnie może wpłynąć na nie to tylko dobrze bo zaznają naturalnego UV. rośliny i ślimaki będą cieszyły żółwie bo w roślinkach się ukryją a ślimaczki sobie zjedzą ogólnie. Staw to jest najlepsze miejsce dla żółwia .

Gerald
23-02-2013, 14:58
Moim zdaniem rośliny i rybki długo nie wytrzymają. Rybki zostaną zjedzone, a rośliny rozszarpane, raczej tak będzie na 97% biorąc pod uwagę głód i pazury tych żółwii

Turtle boy
24-02-2013, 03:41
Moje żółwiki są 2-letnie (do MataManX) dopiero we wrześniu będą miały trzeci rok (z moich obliczeń). Kupiłem je jak miały ok. roczek. Kontaktowałem się z doświadczonym hodowcą rybek oraz żółwia czerwonolicego w oczku, które miało 5000 litrów powiedział że jego żółw poluje ale nigdy mu się nieudało.......... Rybki mają niezłe przyspieszenie ok. 150 km/h gdy się dobrze wystraszą......... jak ryby w wodzie........

marix
27-02-2013, 02:23
Moje zolwie usilowaly (w akwa) polowac na brzanki, ale po godzinie im sie to znudzilo i teraz brzanki bezczelnie plywaja im pod nosem.

42d3e78f26a4b20d412==