PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba dot. czerwonolicej!



LOU
24-02-2013, 03:14
Witajcie!
Od razu napiszę, że do końca to nie wiem, gdzie powinnam zamieścić moją prośbę...

Chcialabym umieścić kilka fotek znalezionego w marcu żólwika czerwonolicego na forum „zdjecia”. Wiem, że aby to zrobić muszę najpierw posiadać konto na jednym serwisów. Na razie takiego nie mam (choć już poczynilam pewne kroki w tym kierunku), toteż zwracam się do Was, czy moglabym przeslać komuś z Was kilka fotek mojego zólwia, aby rozstrzygnac kwestie dotyczące :

1. Plci – wg mnie do żolwiczka.
2. Przypuszczalnego wieku – i tu ile razy w tygodniu mam ja karmic. Na razie je codziennie, z jednym dniem przerwy.
3. Stanu zdrowia – tj. chodzi mi o to, czy ona dobrze wygąda, czy nie jest czasem zbyt „gruba”, itp. Dodam, ze na glowce jak ja znalazlam miala i ma ranke, wydaje mi się, ze po oparzeniu + na plastronie też ma jakieś stluczenie.

Oczywiście nic jej nie jest! Jest cudowna, zdrowa, ma apetyt. Tylko chcialam, aby jakiś fachowiec spojrzal na nią. Co Wy na To? ;)

Jojek
24-02-2013, 03:35
Wyślij do mnie umieszczę je na serwerze i dam ci link tak że będziesz mogła pokazać ją/jego każdemu, a może od razu coś doradzę.

Turtle boy
24-02-2013, 03:44
Możesz wysłać również mnie ocenie stan zdrowia jak mogę najlepiej. lukaszczura@tlen.pl

LOU
24-02-2013, 04:30
OK, dzieki za odzew! Wszystkim "chetnym" wysle zdjecia wieczorkiem, bo mam awarie skrzynki ;-(

Jojek
24-02-2013, 09:30
Już umieściłem http://jojek666.w.interia.pl/lou.htm
Według mnie sądząc po pazurach jest to samica. Ma niewielkie nierówności pancerza, raczej nie jest spasiona, linie dzielące pancerz są równe i nie za szerokie, to dobrze bo szerokie linie świadczyły by o intensywnym wzroście a wiadomo że nie jest to dla nich dobre.

LOU
24-02-2013, 10:21
Jojek, jeszcze raz wielkie dzięki!!!!!:D

O, i wychodzi, że się nie pomylilam nadając gadzince imię ;-). A jaki może mieć wiek, bo chcialabym jej dostosować dietke.
Pozdrawiam LOU

Jojek
25-02-2013, 01:58
Można określić przybliżony wiek mierząc wielkość karapaksu i posługując się tabelą, która jest w opisie gatunku (http://terrarium.com.pl/zolwczerwonolicy.php), o ile żółw rozwijał się prawidłowo.

MataManX
25-02-2013, 02:50
sądząc z porównania ręki i jej wielkości nie będzie miała więcej niz 3-3,5 roku ma jeszcze nie rozmty rysunek na plastronie wiec jest w miarę młoda co do reszty zgadzam sie z jojkiem

42d3e78f26a4b20d412==