PDA

Zobacz pełną wersję : Jak karmić żółwie czerwonolice 2 letnie??



Turtle boy
24-02-2013, 07:13
Proszę o pomoc bo niewiem jak karmić moje dwu letnie żółwiki czerwonolice!! Wszędzie na forach w książkach pisze żeby karmić żółwiki 2-3 razy dziennie czy to prawda?? I czy moje, które mają dwa lata też mam tak karmić?? Od roku karmię je codziennie dwa razy dziennie jeszcze niesą grube i niemają krzywicy, ale zdaję sobie sprawę że niekarmiłem je za dużo ale były małe i potrzebne im było więcej pokarmu. Karmię je Gammarusem oraz Pałeczkami od czsu do czasu (rzadko) daję im jabłko albo banana. Czy jest to dobra dieta dla moich młodych żółwików?? Proszę o podpowiedź w tej sprawie.....

Paulazz
24-02-2013, 10:10
http://terrarium.com.pl/zolwczerwonolicy.php zobacz tutaj i w starszych postach... tam jest duuuużo o tym napisane

krist
24-02-2013, 10:18
właśnie czekałem kto napisze pierwszy posta o takiej treści... (nie chciałem być to znowu ja.;-)) Turtle boy poczytaj, nie możemy co piaty temat wałkować tego samego, o żywieniu,czym, i ile, było tu już mnóstwo napisane na w/w temat.

Andriusza
24-02-2013, 15:32
Hmm. Zafundowales im najgorsza diete jaka mozna. Malo substancji odzywczych i witamin. Pokarm jaki podajesz nadaje sie tylko jako dodatek. Co do glownego posilku to masz duzy wybor. Ja preferuje mrozone krewetki, stynki i larwy ochotki. Teraz sezon na dzdzownice :) Do tego rosliny akwariowe moze sobie w kazdej chwili poskubac.Co tydzien witaminy Reptilin, no i zolwik wapienny, ktorego moj malec wcina az mu sie ucho wewnterzne trzesie :) A co do czestotliwosci podawania, to moj Helmut ma niecale 4 miesiace i karmie go raz dziennie, oraz robie mu glodowke raz w tygodniu, co by sie nie rozwydrzyl. I tak do pol roku. Pozniej do 2 lat, 2-3 razy w tygodniu, a powyzej 2 lat, raz w tygodniu. Tak przynajmniej radza obeznani. Wiec nie wiem skad wziales, ze wszedzie pisza "żeby karmić żółwiki 2-3 razy dziennie". Jak sam widzisz Twoje 2 letnie czerwonolice dostaja za duzo i to na dodatek malo wartosciowego pokarmu. Tak z ciekawosci jakie sa ich wymiary teraz? Ciekaw jestem ile odstaja od normy po dwoch latach takiej diety. I na prawde nie maja krzywicy? Podsumowujac, zmien cala diete. I wcale sie im nie dziwie, ze nie chca wylazic na wysepke, po prostu sa na Ciebie wkurzone :)

Turtle boy
25-02-2013, 01:32
Dziękuję za dogłębną odpowiedź. Moje żółwiki mają ok. 2 lat i mają 11-12 cm długości karapaksu. Niemają krzywicy, ale teraz będę uważał na to jak je karmię. Andriusza są odpowednio duże ja na swój wiek?? Dziękuję wszystkim za odpowiedzi czekam na więcej........

MataManX
25-02-2013, 02:44
zmień im diete bo zajedziesz im wątrobe w krótkim czasie najlepiej odrzuć w ogóle gotowe pokarmy z zoologicznych karm je co drugi dzień najczęśćiej a najlepiej jakbyś je już jak dorosłe karmił2-3 razy w tygodniu to że wg ciebie są proste nie oznacza że takie muszą być był tu koleś co był dumny ze swojego żólwia puki nie pokazał nam zdjęcia na którym okazało sie że jest w opłakanym stanie

marix
27-02-2013, 02:26
O tym naprawde mnostwo jest w starych postach. Koniecznie zajrzyj. Ja tez niedawno duzo i dokladnie o tym pisalem.

Turtle boy
28-02-2013, 07:40
Mógłbyś się (MataManx) spytać jojki'ego, aby zamieścił zdjęcia moich żółwików??

Jojek
28-02-2013, 09:52
Czemu sam nie spytasz? ;)
Zamieszczę jeśli będą dobrej jakości i ciekawe. Bardzo jestem ciekaw jak macie urządzone akwaterraria więc przydało by się z jedno zdjęcie ogólne i kilka zbliżeń.

Turtle boy
01-03-2013, 12:42
Dziękuję. Boję się krytyki..... Myślałem że niebędziesz chciał mi odpowiedzieć..... Moje żółwiki mają do dyspozycji ok 14 litrów wody. Wiem że to mało, ale to się zmieni. Na lato będą sobie przyjeżdżały do oczka wodnego (4000 litrów) myślę że będzie im tam dobrze (oczywiście na noc będą zabierane, a jak będą w oczku ono będzie specjalnie ogrodzone, zabezpieczone itp. Jojek czy Twoja żółwica jest całkowicie zdrowa (ta na zdjęciach na Twojej stronie) chciałbym porównać moje do Twojej.

MataManX
01-03-2013, 13:23
żółwica jojka ma dość mocne zmiany krzywicze ale pozatym jest zdrowa reszta żółwi na stronce wygląda na okazy zdrowia (nie chwalac się jest tam też moja ślicznota)

Jojek
01-03-2013, 14:06
Mocne nie mocne trudno powiedzieć widziałem dużo gorsze ale fakt faktem ma je. Dlatego walczę jak lew ze złymi nawykami żywienia tutaj na forum i na swojej stronie. Stan zdrowia żółwicy opisywałem niedawno http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=4451&t=4395

krist
01-03-2013, 14:15
ech mój troosti po krzywicy i przekarmieniu też ma garby...:-(( chyba prześle CI jego zdjęcie aby był przestrogą dla innych....

Jojek
01-03-2013, 14:20
chętnie jojek@kki.net.pl

Hecia
04-03-2013, 01:08
A na czym polegają te zmiany? Obejrzałam twoje zdjęcia i rzuciło mi się w oczy, że ona ma taki mocno wypukły karapaks, mój żółw jest jakby bardziej płaski. To tak ma być? W sensie lepiej jak płaski, czy na odwrót? I drugie pytanie, ta wgłębka, czy można dostać ją w akwarystycznym i jak to się hoduje. Mój żółw ostatnio raczy się moczarką, ale wrzucamy mu po kawałku (ok połowy całej roślinki), bo inaczej szarpie na kawałki i nie zjada, potem trzeba wyławiać takie obślizgłe i śmierdzące kawałki. Jak ma mniej - wyjada wszystko...

Jojek
04-03-2013, 07:15
Postaram się zrobić zdjęcia pokazujące dokładnie deformacje i umieszczę na stronie wraz z opisem.

Wgłębkę mógłbym ci dać jakby co pisz na priv. Ogólnie mam po prostu drugie akwarium 19x41x27 (20 litrów) z gupikami ślimakami i kupą roślin, dość płytkie (27) o intensywnym oświetleniu i to se tam samo rośnie.

Jojek
04-03-2013, 14:54
Chciałem jeszcze dodać że pomysł podawania roślin po kawałku tak jak to opisałaś jest godzien naśladowania zwłaszcz przez tych co mają problemy z utrzymaniem czystej wody i często ją wymieniają.

42d3e78f26a4b20d412==