PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie żółwie III cd i koniec



Adam
02-03-2013, 08:54
No nareszcie jestem w domu pełen wrażeń. Nie odmówiłem sobie przywiezienia pamiątki. Jest nią maleńki, wylęg w lutym, Geochelone sulcata albo G. pardalis. Na razie nie rozpoznaję za mały. Aby rozwiać wątpliwości nie pochodzi z odłowu ( no bo przecież ten gatunek w Indiach nie występuje ). Kupiłem go na fermie w Bombaju. Od lat prowadzą tam rozród żółwi wszelkiej "maści ". Żółwie nabywa się odrazu z certyfikatem . Przy wylocie na lotnisku w Delhi nie było żadnych problemów - specjalnie zgłosiłem go do odprawy. Na Okęciu tego nie uczyniłem nie miałem zezwolenia na w wóz. Sadzę, że teraz jakoś Radżę zalegalizuję. Dla ciekawości podaję ceny 15 zł (!!!), Były również Geochelone elegans, ale wielkości spodka deserowego w cenie 60 zł. Dla mnie za duże oraz cała masa innych, których nie rozpoznawałem.
Chciałbym wywołać do tablicy dra Roberta - czym malucha karmić ? Podaję mu mlecz. Liście i kwiaty

Adam
02-03-2013, 09:40
dla uzupełniena. Na certyfikaccie widnieje gatunek Geochelone sulcata. Jednak gdy zacząłem liczyć i analizować plamki na pancerzu powstały wątpliwości. W sprzedaży były jedne i drugie.

MataManX
02-03-2013, 13:18
skoro nie miałeś pozwolenia wwozu to jeśli się z nim zgłosisz zostaniesz potraktowany jak zwykły przemytnik. Pozostaje ci czekać na kolejną rejestracje na podstawie oświadczeń woli jeśli taka będzie.

dr Robert
03-03-2013, 00:34
Mały G.pardalis jest bardzo kontrastowo ubarwiony (dużo ostrzej niż dorosły), natomiast G.sulcata ciemnopiaskowy. Nie wiem czy można na forum rzucić zdjęcie. Jeśli nie, to poszperaj w internecie. Mlecz jest teraz jak najbardziej wskazany i sporo wapnia ! Poza tym dostęp do płytkiego naczynia z wodą. po podróży są często odwodnione (gigantycznych zapasów wody w pęcherzu moczowym pozbywają się sikając ze stresu). Nawiasem mówiąc ciekawe na jaki gatunek dostałeś papier ?

dr Robert
03-03-2013, 04:23
Przeoczyłem, papier jest na G.sulcata. Ale wyglada, ze nie jest to CITES tylko jakiś certyfikat (ważny raczej tylko w Indiach). CITES wydaje ministerstwo, a nie farma.

42d3e78f26a4b20d412==