PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozpoznać płeć u młodych żółwi ?



michalzychowicz
03-03-2013, 01:51
witam i z gory dzieki za odpowiedz mam młodą samiczkę czerwonolicą ok 8 mcy i chciałbym dokupić samca do pary (małego), wiem czym się różnią duże żółwie czy u małych jest tak samo? Pytam poniewaz w sklepach zoologocznych żółwie małe sa tylko na zamówienie a sprzedawcy mówią ze magą przywieżć żółwia ale nie zapewniaja że będzie to samiec , twierdzą że nie da się tego określic u małych wydaje mi się że to nieprawda przecież i żółwi róznice są wyrażne???????

MataManX
03-03-2013, 01:56
u żólwi różnice są wyraźne ale wyksztaucają się one między 2 a 3 rokiem życia dopiero jak chcesz mieć pewność że kupisz samca najlepiej kup podrośniętego już żółwia ale wtedy może być problem z połaczeniem jeśli różnica rozmiarów będzie duża ale to samo może wystąpić jak kupisz zupełnego malucha

Radek. P.
03-03-2013, 01:58
Różnice są wyraźne, ale tylko u dorosłych. Wszystkie maluchy są zewnętrznie praktycznie identyczne bez względu na płeć. Różnice zaczynają się pojawiać, gdy żółw dorasta i przestaje byś zielony. Myślę, że małe żółwiki mają jakieś wewnętrzne różnice, ale żeby je zauważyć trzeba by chyba było żółwika prześwietlić i obejżeć zdjęcie pod mikroskopem.

MataManX
03-03-2013, 02:04
no fakt mają jedne mają jajniki a drugie jądra :P ale tego na RTG nie zobaczysz u zwierzęcia tak obudowanego kością trzeba by było ciąć żólwia :P żeby to stwierdzić ale tego nie polecam :P

dj_maga
04-03-2013, 09:20
niezły bełkot...wogle nie załapałam o co chodzi

MataManX
04-03-2013, 11:02
Jakbyś był inteligentny być zrozumiał, a to że uważasz to za bełkot świadczy wyłącznie o tym że nie umiesz czytać. Może wórć do podstawówki tam uczyli czytać.

krist
04-03-2013, 11:18
Uspokuj się MataMan ;-)) troche zagmatwane (dla początkującego i słabo kojarzącego) ale wpełni zrozumiałe... do dj maga to nie bełkot tylko post skrótowo i na temat pisany przez doświadczonego terraryste. ;-)

MataManX
04-03-2013, 11:29
Łepek ma 14 lat i 12 potów na koncie i cwaniaczy. Sam powinien wiedzieć że jest mało doświadczony i jak czegoś nie rozumie to poprostu napisać żeby mu wyjaśnić dokładnie. Krist wiesz, że nie toleruje sprzeciwów, zwłaszcza w takiej formie jak zrobił to Dj ale cóż uznajmy że tematu nie było :)

michalzychowicz
04-03-2013, 13:01
Dzieki za chęc pomocy ale przynajmniej wiem jusz więcej to tez sie liczy , chyba poczekam az moja żółwiczka podrosnie jeszcze troche a potem rozejrze sie za "panem" dla niej

dzieki pozdrawiamMataManX napisał(a):

michalzychowicz
04-03-2013, 13:03
aha no i Radek.P. tez pozdrawiam

poczta
04-03-2013, 23:19
MataManX ty powinieneś wrócić do przedszkola żeby cię tam nauczyli przynajmniej podstaw kultury. dj_maga jest tu nowy i mógł tego nie zrozumieć za to ty tu jesteś już dość długo żeby zrozumieć że obowiązuje tu kultura osobista

MataManX
04-03-2013, 23:55
kulturę zaczne okazywać jak będę wiedział że warto bo jak ktoś otwarcie okazuje mi jej brak to ja też swoją chowam do kieszeni i mówię co myśle

marix
05-03-2013, 01:12
moje czeronolice nie maja roku, ale od pewnego czasu wyraznie widac, ze jeden jest samcem, a drugi sdamiczka. Samiec ma lekko wklesly brzuszek, roznia sie tez ksztaltami ogonkow (trzeba je obserwowac, gdy spia!) i teraz (dopoero teraz!) zaczynam dostrzegac, ze samczyk ma juz sluzsze przednie pazury.
Poza tym - ale to juz tylko jako ciekawoistka - samoiczka znacznie chetniej jada rosliny i chetniej wypoczywa. A samczyka wwszedzie pelno (nie darmo dzieci nazwaly, juz dawno, samiczke Lakomczuszka, a samczyka Wspinaczek).

42d3e78f26a4b20d412==