PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie?



perla
03-03-2013, 09:37
Czy wie ktoś może czy można trzymać w jednym akwarium żółwia żółtolicego i ostrogrzbietego bądz malowanego???

poczta
04-03-2013, 07:13
witam
wydaje mi się że nie powinien to być problem gdyż warunki do życia mają podobne
pozdrawiam

Jojek
04-03-2013, 07:55
Najpierw trzeba by ustalić czy te gatunki występują razem na tym samym terenie. Ale to jeszcze nie wszystko. Żółwie wodne żyją w stadach i nie mam pojęcia czy trzymają się raczej siebie czy występują stada mieszane (chyba jednak nie).
Więc trzymanie ich razem jeśli pochodzą z tych samych terenów jest technicznie możliwe ale czy ma sens? i jak by zareagowały same żółwie. W hodowli gadów raczej unika się mieszania gatunków.

Poza tym trzeba wiedzieć co się ma. Mniemam że pytasz o swojego żółwia a jeśli tak to powinniśmy najpierw ustalić co to za gatunek
Mam pewne wątpliwości bo:
pytasz o żółwia żółtolicego
w profilu masz podane Chrysemys concinna hieroglyphica
zdjęcie w profilu jak poszukać w sieci po łacińskiej nazwie to jednak trochę inaczej wygląda ten żółw.

Jeżeli się mylę to mnie naprostujcie.

Niektóre gatunki można od siebie odróżnić tylko patrząc na plastron. Inne różni tylko jeden szczegół i trzeba wiedzieć który bo przy porównywaniu na oko jest to łatwe do przeoczenia i wydają się takie same.

perla
05-03-2013, 10:22
Jeśli chodzi o mojego żólwia to facet w zoologiku powiedział że jest to Chrysemys concinna hieroglyphica

Jojek
05-03-2013, 17:00
Ale w zoologigach się mylą albo sami są wprowadzeni w błąd. oto przykład
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=4604&t=4573
Upewnić się możesz tylko TY bo masz żółwia i możesz go obejrzeć ze wszystkich stron i porównać ze zdjęciami w internecie.

perla
06-03-2013, 00:09
no tu widać błąd, ale w takim razie co za żólw jest w moim profilu bo znalazłam go w necie pod tą właśnie nazwą i jest on identyczny jak mój???:(

Jojek
06-03-2013, 07:53
Twoje zdjęcie w profilu pochodzi z książki Żółwie ozdobne Frittza Frohlicha ze strony 47 na zdjęciu obok jest pokazany plastron tego żółwia jęśli plastron jest taki sam to możesz być pewna że masz ten a nie inny gatunek. Ale błędem jest nazywanie go żółwiem żółtolicym czy czerwonolicym. Obecna nazwa to Pseudemys Concinna Hieroglyphica i nie ma polskiej nazwy.

42d3e78f26a4b20d412==