PDA

Zobacz pełną wersję : DOM DLA MALUCHA



Cron Munich
07-03-2013, 05:40
Witam serdeczie;
jada do mnie juz dwa malce czerwonolice,
czy przy takich maluszkach są jakies wsakazania co do
głebokisci wody... wyspe do wylegiwania sie beda mialy,
moze macie jakies wskazowki czego sie wystrzegac przy takich krasnalkach?
z goru dziekuje za wszystkie posty a teraz lece do FAQ

MataManX
07-03-2013, 06:26
czysta woda, bogata dieta, odpowiednie ogrzewanie i jak najwięcej wody powinny mieć do plywania przejżyj strone jojka na pewno ci się przyda :)

krist
07-03-2013, 06:34
My też wszyscy witamy Cię serdecznie.... napisz jakiej są wielkości (ile cm karapaksu), jeśli chodzi o gł. wody to wielokrotnie pisałem czym więcej tym lepiej!! lubią nurkować, nie musisz się bać że coś im się stanie w naturalnym środowisku pływają w znacznie większych i głębszych zbiornikach wodnych. Karm je codziennie pełnowartościowym pokarmem głównie mięsnym (maluszki zieleniny i tak nie ruszą), nad wysepką zainstaluj promiennik ciepła np. żarówka lustrzanka i dobrze by było jakbyś jeszcze zainstalował świetlówke terrarystyczną emitująca prom.UVB, bowiem maluszki narażone są na rozwój krzywicy! (rozmiękanie pancerza, deformacja, nie leczone prowadzi do śmierci). pożywienie posypuj im wapniem i raz w tyg. podaj witaminki Bardzo ważne jest abyś nie przekarmiał gadzinek (one ciągle są głodne to normalne nie zwracaj na to uwagi..). Przekarmienie maluszków prowadzi do bardzo szybkiego wzrostu, niedoboru związków witaminowo mineralnych przez co powstają brzydkie garby na karapaksie!!! no i oczywiście lektura obowiązkowa stronka Jojka.

Cron Munich
07-03-2013, 11:54
Dziekuje za wszelkie rady i ciepłe powitanie
niestety maluszki takie jak chciałem
"wyszły" (qwa) i mam do wyboru jakies wieksze
jeszcze nie znam rozmiarów ale chyba bede czekał
na małolaty bo chce zadbać tak jak piszecie o własciwa
diete, światło i rozwój. A po za tym "dzieci" się powinno
mieć od narodzin :)
Jak coś bede wiedział jutro to pewnie sie podziele z wami inforamcjami..
Tymczasem pozdrawiam
Ps. Strone jojka mam zgraną na dysku hi hi jemu też dziekuje za rady
i miły kontakt..
Tym czasem pa pa pozdraiwam

42d3e78f26a4b20d412==