PDA

Zobacz pełną wersję : kłopot ze stepowym



Paulazz
09-03-2013, 12:41
witam wszystkich terrarystów ( to tak na wszelki wypadek) .

mój żółw stepowy jest normalny biega je biega je i jeszcze raz je ale ostatnio zpbaczyłam że ma na szyji takie szaro białe plamy i dziwnyą odstającą narośl ( około 3 mm )

mam obawy o jakiegoś grzyba czy coś innego ale wtedy inne żółwie chyba tez by to miały a ma to on

zachowuje sie nadal normalnie a zobaczyłam to tydzień temu... możliwe że to grzybica?

oddzielić go od innych żółwi?

jak by co to moge zrobic tego fotke i pokazać

Paulazz
09-03-2013, 12:48
C:\Documents and Settings\Paula\Pulpit\xxx\zoo\moje\Picture 22.jpg


troche nie wyraźne ale to ta narośl postaram sie o cos lepszego

MataManX
09-03-2013, 12:50
Paula umieść to na serwerze i podaj link do pliku. Przyjżyj się temu dokładnie a może to jest poprostu jakaś zmiana skórna, zgrubienie po otarciu czy coś podobnego ?? grzyb chyba by nie był odstający a raczej w formie plamy

Paulazz
11-03-2013, 08:48
ale ja ciemna :P:P:P zajme sie tym ... może mi sie to uda

jak mi sie uda to zamieszcze te zdjęcie

Paulazz
11-03-2013, 09:35
Jojek wysłałam na maila te zdjęcia na nich może nie ma w 100% widocznego tego co chciałam opisać ale mam taki a nie inny aparat...

jeżeli sie zdjęcia pokażą to prosze zwrócić uwagę na ciemne plamy na szyji i na narośl po prawej stronie .... pozdrawiam

Jojek
11-03-2013, 10:57
http://jojek666.w.interia.pl/paulazz.htm

Paulazz
11-03-2013, 11:03
baaaardzo dziękuje... więc czekam czy ktos może coś powiedziec o szyji Faaceta :)

mam nadzieje że to nie jest nic poważnego...

apetyt mu dopisuje nie różni sie niczym ... jest ruchliwy itd. ale troche sie martwię

być może jest to taka blizna po jakimś poważnym draśnięciu w młodości

a plamy to nie mam pojęcia

MataManX
11-03-2013, 11:19
rzeczywiście to wygląda jak rodzaj ran, otarć albo grzybica ale tym się powinien ktos poważniejszy zająć np dr robert

dr Robert
11-03-2013, 13:04
:))) nie jestem taki powazny jak się niektórym wydaje. To raczej sprawa dla weterynarza od gadów a nie zoologa. Paulazz jest z Warszawy więc pewnie trafi do dr Maluty. Zdjęcia tu niewiele pomogą, może to stara rana, oparzenie, nowotwór, grzybica albo nie wiadomo co jeszcze. Polecam dr Olę Malutę.

Jojek
11-03-2013, 13:28
W takim razie podaję namiar.

http://www.jojek.klub.chip.pl/hobby/weterynarz.htm

Paulazz
11-03-2013, 13:47
dzięki za pomoc... mam nadzieje że w maju dam rade sie do smoka wybrać... bo jak będą antyglobaliści to wole z pudełkiem po warszawie nie latać ( jescze pomyślą że bomba albo jakiś wąglik niose :P )

o wynikach powiadomię na 100%

42d3e78f26a4b20d412==