PDA

Zobacz pełną wersję : otarcia



Yaqbi
17-03-2013, 08:44
Witam ponownie,
pojawił mi się następny problem. Moja zółwica grecka ma w terrarium spory kawał piaskowca, który pomaga regulować jej temperaturę (umieszczony w pobliżu żarówki) oraz ma zapewnić odrobinę gimnastyki (przy czym terra jest tak urządzone, że żółwica nie musi na niego wchodzić, może go obejść dookoła).
Problem polega na tym, że przy ostatniej kąpieli zauważyłem drobne zaróżowienia, jakby otarcia na plastronie. Moje pytanie brzmi - czy coś z tym robić? Opatrywać, smarować czymś?? Bo owszem, moga to być poranienia, ale przecież w naturalnym środowisku żółwie też chodzą po kamieniach. Jak więc postępować, co radzicie??
Dodam, ze te plamki są suche, nic się z nich nie sączy, żadna krew ani wydzielina.

Pozdrawiam

MataManX
17-03-2013, 09:28
najlepiej by było usunąć ten kamień który jest przyczyną otarć to fakt że w naturze żólwie trafiają na kamienie ale nie z taką częstotliwością jak w terra w naturze mają wiele innych dróg któymi moga obejść kamienie najlepiej jest stosować miękkie podłoże albo płaskie otoczaki

Aleksander
17-03-2013, 22:29
Zaróżowienia na plastronie mogą nie być skutkiem otarcia, ale braku witamin lub stanu zapalnego. Prze jakis czas sprobuj czesciej podawac witaminy. Jesli plamy nie ustapia wizyta u weterynarza polecana. Ale witaminy i urozmaicona dieta moga pomoc bez wizyty.

Pozdrawiam
Natalia

42d3e78f26a4b20d412==