PDA

Zobacz pełną wersję : Wakacje na balkonie



Spellcaster
20-03-2013, 10:10
Zbliża się lato pomyślałem więc o skleceniu jakiegoś wybiegu na balkonie dla mojego żółwia stepowego , a co , niech ma i on wakację ;-) Mam jednak kilka pytań. Czy wystawiacie w lecie swoje żółwie na dwór ? Jeżeli tak to w jakich miesiącach ? Czy zostawiacie je na noc ? Czy trzeba zabezpieczyć wybieg jakąś siatką przeciwko ptakom ? To chyba wszystko , jeżeli ma ktoś projekt , zdjęcia lub jakieś rady odnośnie czegoś takiego to bardzo bym prosił tu albo na maila . Jezeli to juz było na forum to niech sie ktoś zlituje i mnie odeśle . Z góry dzięki .

MataManX
20-03-2013, 10:50
Spellcaster napisał(a):

> Zbliża się lato pomyślałem więc o skleceniu jakiegoś wybiegu na
> balkonie dla mojego żółwia stepowego , a co , niech ma i on
> wakację ;-)
Popieram niech chłopak/dziewczyna ma coś od życia

Mam jednak kilka pytań.
Czy wystawiacie w lecie swoje żółwie na dwór ?
Jasne tak często jak tylko jest czas i dobra pgoda

Jeżeli tak to w jakich miesiącach ?
Nie ma konkretnych miesięcy ale ja swojego wyprowadzam począwszy od maja na październiku w ciepłych latach kończąc pamiętam że kiedyś ostatni raz na dworze byłem z nim 11 pańdziernika jak słonko wyszło.

Czy zostawiacie je na noc ?
Ja nie zostawiam ale nie ze względu na tęperaturę tylko ze względu na to że jest w stanie uciec. Jeśli jesteś pewien że nie ma możliwości ucieczki nie widzę nic przeciwko

Czy trzeba zabezpieczyć wybieg jakąś siatką przeciwko ptakom ?
Nie wiem czemu wszyscy obawiają sie ptaków wg mnie bardziej niebezpieczne są koty i w niektórych rejonach łasice. Jednak zabezpieczyć trzeba jeśli nie przez zwierzetami uchroni nas to przed ucieczką żólwia

To chyba wszystko , jeżeli ma ktoś
> projekt , zdjęcia lub jakieś rady odnośnie czegoś takiego to
> bardzo bym prosił tu albo na maila . Jezeli to juz było na
> forum to niech sie ktoś zlituje i mnie odeśle . Z góry dzięki .

Na polskich stronach mało znajdziesz zdjęć jednak nie poddawaj się np http://gallery.pethobbyist.com/index.pl jest dużą galerią gdzie znajdziesz mase zdjęć wybiegów dla żólwi i innych gadów :)

Aleksander
21-03-2013, 06:12
Jasne, że to dobry pomysł:) Siatka oczywiscie sie przyda do ochrony przed ptakami, ale i przed jakims kocurem, jesli mieszkasz nisko. Moja rada - byle nie szklane terrarium na sloncu!!! Zrobi się sauna i może byc po żółwiu. No i zapewnij miejsce zacienione, ale to chyba oczywiste:)

Pozdrawiam
Natalia

Spellcaster
21-03-2013, 06:58
Mieszkam na 3 piętrze w bloku, więc kotki mi nie straszne. Myślałem o zbiciu takiego prostokąta z podłogą, ale bez dachu z OSB. Gore zakryłbym siatka a do środka wstawił jakiś basenik i kryjówkę przed słońcem. Na podłoże trawa "z rolki”. Myślicie ze moja koncepcja jest w porządku ??

Aleksander
21-03-2013, 07:18
A jak zółw sobie pokopie w tej sztucznej trawie? Lepiej wysyp skrzynkę korą i to gruba warstwą, bo skoro będzie na słońcu, to tym bardziej musi mieć możlwiość ucieczki przed ciepłem. To mają byc wakacje, a nie maly karcerek:) Codziennie spryskuj podłoże, żeby nie wyschło na wiór.
Ja osobisćie nia mam domków w terrariach, bo niepotrzenie zajmują miejsce. Żółwie chowaja się w kopach siana, które dają cień (mam otwarte terraria). Ale na zewnątrz pewnie siano zdmuchnie wiatr. Chociaz w sumie, jak będzie siatka? Najlepiej taka z duzymi okami.

Pozdrawiam
Natalia

Spellcaster
21-03-2013, 09:13
Chodziło mi o żywą trawę. Sprzedają takie rolowane darnie w hipermarketach. Ale może faktycznie kora będzie lepsza. Bogatszy o wasze rady na pewno zrobię tak ze będzie dobrze a żółwiczka pooddycha świeżym powietrzem, poopala się na słoneczku, pokąpie się w basenie lub wypije kolorowego drinka w cieniu doniczki z pelargoniami. Ech..... rozmarzyłem... się, ja tez chce już wakacje ;-))

Pająk
08-04-2013, 10:08
A na noc jednak do domku bo nigdy nie wiadomo, w nocy temp moze tak spasc, że zowlik moze sie przeziebić. Ja tak miałam z moją samiczką, została na noc na dworze bo nie moglam jej znaleźć w ogródku i biedactwo miało później katarek, ale wszystko sie dobrze skończyło :-)

pozdrawiam :-)

42d3e78f26a4b20d412==