PDA

Zobacz pełną wersję : Mój żółw nie chce jeść



Beny POL
24-03-2013, 02:02
MoJ ŻÓŁWIK ma 6 miesięcy ale ostatnio zaczoł kichać i przestał jeść ,obecnie siedzi tylko pod żarówką i tylko się wygrzewa.Bardzo proszę o pomoc . DZIĘKUJE

marioh
24-03-2013, 02:38
Witaj na forum!Ja nie mam takiej wiedzy jak niektórzy tutaj,ale napewno nie są to dobre oznaki i myślę,że jest to jakaś infekcja.Opisz bardziej szczegółowo jego zachowanie i oczywiście napisz jaki to żółwik. :)

MataManX
24-03-2013, 02:55
To jest poważna infekcja dróg oddechowych może nawet zapalenie płuc. Skontaktuj sie z jakimś dobrym wetem ewentualnie zadzwoń do Dr Jarka Zajączkowskieg. Telefon do niego jest na stronie. Wszlekie domowe metody juz raczej nic nie pomoga jak zaczyna kichać i mało plywa ale zapobiegaj dużym wachaniom temperatury między wodą a lądem i dniem a nocą nic więcej raczej sam nie zrobisz.

Aleksander
24-03-2013, 06:21
Nic, tylko postapić według rady MataManxa. Wiesz, czasami ludzie z rożnych przyczyn strasznie domagają sie rad, jakby tu wyleczyc żółwia samemu i przegapiaja ten moment, kiedy mozna jeszcze w miare latwo pozbyc sie choroby przy pomocy lekarza. Przejrzyj forum o weterynarzach, moze znajdziesz w swoich okolicach jakiegos sprawdzonego.

Pozdrawiam
Natalia

Yaqbi
24-03-2013, 07:49
jeśli masz blisko do weta, to pewnie, że leć w odwiedziny. Ja w promieniu kilkuset kilometrów nie mam kompetentnej pomocy, kiedy moja żółwica zachorowała (mocno kichała i odychała przez otwarty dziób) podałem jej preparat bronchipur, chyba z firmy SERA, dostępny w dobrych zoologikach. 3dniowa kuracja i nie mieliśmy nigdy więcej przeziębienia. Fakt, że mój żółw ma ok 2, może 3 lat, napewno u 6cio miesięczneg żółwika taka infekcja to większy problem, ale spróbować możesz.

Jędrek
24-03-2013, 13:08
Chyba trzeba i można podnieść temperaturę w terra do 30. Jak się zorientowałem, to standart przy leczeniu gada, i raczej nie zaszkodzi (tak myślę)

42d3e78f26a4b20d412==