PDA

Zobacz pełną wersję : BUDOWA FILTRA ZEWNETRZNEGO DLA Żółwika



Cron Munich
27-03-2013, 04:17
Tak sobie myśle że z braku kaski moge taki filterek zrobić sam małym kosztem
np. wykorzystując pompe aquaela 600l/h (30 zł) plus jakies sztywne pojemniki plastykowe i plus wkład z keramzytu (grosze w ogrodniczym).... Może ktoś z was ma podobne doświadczenie już za sobą ? Prosze o ewentualne rady i pomysły co by można jeszcze wykorzystać w projekcie jw.
Pozdrawiam sergiusz

Ps. na akwarystyce znalazłem coś w rodzaju koryt nad akwarium zasilanych woda z akwa za pomoca zwykłego filtra wewnetrzengoo...

Ps. czy ktos miał do czynienia z taka pompą aqualea i czy nie będzie za głośna?

Cron Munich
27-03-2013, 04:20
Ps. na akwarystyce znalazłem coś w rodzaju koryt nad akwarium zasilanych woda z akwa za pomoca zwykłego filtra wewnetrzengoo...
zapomniałem dodac ze takie roziwazanie jak koryta nad akwarium nie przemawiaja do mnie bo chce mic cos w szafie zamkniete i szczelne...
jak juz rusze z "projektem" to dam linkia do zjec z postepu prac

Jojek
27-03-2013, 13:57
Wszystkie systemy typu "zrób to sam", które widziałem były typu otwartego. Najczęstrzy rodzaj to tak zwany sump umieszczany w szawce pod akwarium.

Jędrek
28-03-2013, 12:33
Filtr jaki zrobiłem opisałem kilka postów temu, próbowałem z keramzytem, ale nie podobało mi się, zasypałem żwirkiem. Takie koryto nad akwa ma tą zaletę, że można w nim posadzić roślinki i one będą zużywać azotany, oczyszczając z nich wodę i rosnąc jak szalone (tak mi napisał jeden, co ma coś takiego)

Arrow
29-03-2013, 02:06
polecam wlasnie filtr hydroponiczny, swietnie rosna w nim rosliny doniczkowe, raz ze dekoracja dwa wspanilay filtr, mozna przy wysokim akwaterrarium flitr moze byc w srodku na odpowieniej wysokosci, rosliny jak sie rozrosna to go zamaskuja a bardoz ladnie bedzie wygladal :) goraco polecam

Cron Munich
30-03-2013, 13:16
Nom juz jestem przekonany do takiego rozwiazania
musze tylko po weekendzie przemyslec to na spokojnie
a jak juz rusze to dam linka do mojej stronki z fotami etc
dziekuje wszystkim za pomoc i cieple slowa
sergiusz

42d3e78f26a4b20d412==