PDA

Zobacz pełną wersję : Zółwik czerwonolicy



dafit
04-04-2013, 06:49
Zauwazyłem bedąc ostanio w Tychach w sklepie tak zwanym Baronie ze na 2 pietrze tego sklepu(o ile dobrze pamietam?)W miejscu gdzie sprzedaja odziez jest kula z rybkami i tam juz od dłuzszego czasu pływa sobie z nimi żółwik czerwonolicy.W sumie to chyba on juz tam jest dosyc długo?Oczywiscie jak to w kuli bez ladu,grzałki itd. Rybek tez mi szkoda :( Ja nie mam miejsca na drugiego czerwonolicego, teraz niedawno stlukłem akwarium :( i dopiero za jakis tydzien bede mial nowe 100 litrowe dla mojego kapselka,ale moze ktos sie zechce tamtym zainteresowac?Moze by sie udało przekonac pracownice do oddania go komus czy cos?:)
To wszystko co chcialem napisac :) Wiem ze tutaj na forum jest duzo ludzi z tychow wiec moze ktos go zechce wyrwac z rak nieodpowiedzialnych pracownic?:) O ile jest to mozliwe bo jednak zal mi tego gada tam :(

MataManX
04-04-2013, 07:23
Wg mnie w 100 Litrach 2 żółwie jeśli nie są bardzo duże będa miały ok :) jeśli nie ma wielkiej różnicy wielkości możesz go wziąść :)

dafit
04-04-2013, 08:15
Nie,jezeli chodzi o róznice to w sumie nie ma jej bo tamten zółw jest miej wiecej wielkosci mojego pomimo ze jest o wiele wiele pewnie starszy bo jak sobie przypominam to juz kiedys ktos mi o nim chyba powiedział ze tam jest.Tyle ze mam jeszcze jedno pytanie,bo mam zamiar to akwarium jak juz bedzie na dworzu w miare stała ciepła temp wystawic na balkon tak zeby rano moj zólwik mogl sie wygrzewac na sloneczku itd Najchetniej to wpusliłbym go do sadzawki ale nie mam takowej.
No i : Czy moge go trzymac w tym akwarium cały czas na dworzu czy tez zabierac go do domu jak bedzie zimno? I czy woda w akwarium nie bedzie sie za bardzo nagrzewała na słoncu?Co prawda swieci tam ono tylko tak od rana do godziny 12?13? Myslałem tez o kupieniu jakiejs duzej i głebokiej w miarę miski i urządzeniu tego jakos w taki mini stawek na balkonie? :) Ale czy akwarium jest dobrym pomysłem czy tez lepiej zrezygnowac z tego i wystawiac go w misce a na noc zabierac do domu??

izis
06-04-2013, 01:29
Jakbyś go wydostał ze sklepu to bym go wzieła- konduktorka, przeciez, to całe 25zł. :)

dafit
06-04-2013, 06:26
Na razie nie wiem czy mi sie uda go jakos ze sklepu wydostac bo pracownice tam jakies dziwne mi sie wydaja,ale postaram sie to zrobic.Pewnie bedzie troche mnie to kosztowalo a Izis musze Cie rozczarowac bo jak by mi sie udalo go wydostac to raczej bym go sobie zachowal bo wkrótece bede mial to duze akwarium a zolwik jest maly wiec oba sie tam zmieszcza spokojnie.A po drugie to i tak bym go nie wyslal przesylką konduktorską bo to jest straszne jak w pociągu lezy sobie cała kupa przesyłek, nie wiedza co w srodku, czy to cos zyje czy nie.Ja jestem przeciwny wysylaniu w ten sposob zwierzatek,ale radze Ci Izis pochodzic po sklepach bo takich zolwikow tam gdzie Ty mieszkasz pewnie nie brakuje :-P To chyba jest wszedzie!!!

42d3e78f26a4b20d412==