PDA

Zobacz pełną wersję : pilnie potrzebuję pomocy



paxinos
07-04-2013, 10:48
witam wszystkich, może ktoś będzie mógł mi pomóc. Mam problem z żółwicą. Czy jest możliwe żeby u żółwia pojawiło się wole tarczycowe? Moja żółwiczka od kilku dni ma strasznie spuchniętą szyję, wygląda jakby się dusiła. Ona generalnie jest strasznie grubaśna więc nie wiem czy ona jest po prostu gruba czy też jest chora. Co mam robić? Pomocy!!!!!!!

Paulazz
07-04-2013, 11:56
może rzeczywiście doprowadziłeś ( albo jak nie ty to jakis inny opiekun) do strasznej otyłosci !!! ja sie nie znam więc niech sie wypowiedzą bardziej zorientowani


jeżeli na serio to taka otyłość to wstydźcie sie !!!

paxinos
07-04-2013, 12:15
zdecydowanie ponoszę całą odpowiedzialność za stan żółwia, ale co mam zrobić kiedy ona żąda jedzenia 2x dziennie, je ogromne ilości i nie chce się ruszać. Nie mam sumienia nie kramić głodnego.

MataManX
07-04-2013, 12:22
to może być takrze opuchlizna spowodowana ekstremalnym brakiem witamin. jak najszybciej leć z nią do weta albo dzwoń do Jarka Zajączkowskiego może on będzie w stanie pomóc

Paulazz
07-04-2013, 12:47
no tu wet sie przyda...

a co do karmienia żółwia to każdy powinien mieć sumienie zrobić raz w tygodniu swojemu żółwiowi głodówkę <---- bo to jest jeden z wielu sposobów dbania o samopoczucie swojego żółwia i jego zdrowie.

dużo zdrowia dla twojego żółwia... jak go wyleczysz lub dowiesz sie co jest powodem tej opuchlizny to postaraj zmienić złe nawyki swojego podopiecznego.

pozdrwawiam

Jojek
07-04-2013, 13:52
Już od jakiegoś czasu szukam informacji na zbliżony temat. Z tego co grzebałem w literaturze i internecie, wiem że są możliwe zaburzenia pracy tarczycy spowodowane brakiem jodu. Objawy to napięta jakby napompowana skóra i nieprawidłowe złuszczanie skóry i skorupy. Przyczyna - (i tu enigmatyczny opis) niewłaściwe warunki w akwaterrarium. Właśnie próbuję to wyjaśnić.

42d3e78f26a4b20d412==