PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy dla żółwia



fiodor
11-04-2013, 17:02
Witam
mam problem nie z tej Ziemi i boje sie zeby moje zwierze przez niedopatrzenie jej nieopuscilo Od 2dni nie je ma oczy zamkniete i siedzi pod woda Pomozcie bo niewiem co sie z nim dzieje (zolw wodny) W zeszly weekend zostawilem go w akwarium ale zapomnialem na noc wlaczyc oswietlenie i to trwalo przez 2 dni i 2 noce A teraz ma oczy zamkniete Przez glupote i niedoswiadczenie zwierze cierpi Prosze pomozcie

marioh
12-04-2013, 01:17
Witaj.Z tego co napisałeś można wywnioskować,że w akwarium nie masz żadnego ogrzewania(grzałka)-a to nie wróży dobrze twojemu pupilkowi.Noc to noc,więc po co mu świecić po oczach?Ale jeżeli w ten sposób co noc dogrzewasz wodę to pewnie już się przyzwyczaił/a.Ja myślę,że ma jakąś infekcję,ale raczej jeszcze nie zapalenie. poczekaj jeszcze na opinie pozostałych,ale bez weta się raczej nie obejdzie.
Pozdrawiam.

dr Robert
12-04-2013, 01:31
Na podstawie tak krótkiego opisu trudno nawet snuć przypuszczenia. To objawy miliona chorób. Jeżeli oczy mają obrzęk, a żółw był karmiony jednostajnie mięsem to może brak Vit.A. Może to być zarówno jakaś wewnętrzna choroba jak i zapalenie spojówek (wówczas kropelki np. gentamycyny). Najlepiej aby żółwia obejrzał weterynarz który zna się na żółwiach. Podawanie antybiotyku i witamin w iniekcji można spróbować, ale to "chodzenie po omacku".

marix
12-04-2013, 04:12
Czy tu czasem nie chodzi o to, ze Fiodor sie boi, iz jego zolwiowi zaszkodzil na oczy NADMIAR SWIATLA?

Paulazz
12-04-2013, 06:42
ale nie rozumiem ... siedzi pod wodą od 2 dni non stop i nie wypływa po powietrze...

może on nie żyje...

musisz dokładniej to opisać bo jak narazie nikt nie potrafi określić z twojego postu co sie tak na prawde dzieje z twoim żółwiem...


pozdrawiam

MataManX
12-04-2013, 08:56
raczej nie jest to sprawa światła jeśli żółw nie przebywał bezpośrednio kilka cm pod żarówką ale tak jak mówi dr Robert jest to najpewniej spododowane brakami w diecie. Przestań karmić swojego żółwia mięsem zwierzęcym, podawaj mu ryby (najlepiej całe) i podaj mu witaminy (moga być wcierane w jedzenie lub wkraplane do wody)

dr Robert
12-04-2013, 12:40
Nie wiem czy w takim stanie w jakim znajduje się żółw pomoże doustne podawanie witamin. Po wyjaśnieniach na priva to niewątpliwie sprawa diety czyli mięska. Dać mu do jedzenia nie mięso i gammarusy tylko np. dżdżownice, ryby koniecznie z dodatkiem dużej dawki witamin i wapnia (kawałki sepii do kupienia w sklepie zoo lub Calcium Vitrum w aptece). Jezeli nie je to pomóc mogą tylko witaminy i wapno w zastrzykach.

42d3e78f26a4b20d412==